GWIAZDY ZNOWU SĄ W PORZĄDKU!

Ruszają prace nad polskim wydaniem 7 edycji gry fabularnej Zew Cthulhu

Wydawnictwo Black Monk z przyjemnością informuje o rozpoczęciu prac nad 7 edycją Zewu Cthulhu – kultowej gry fabularnej, stworzonej przez Sandy’ego Petersena i wydanej pod redakcją Mike’a Masona i Paula Frickera nakładem Chaosium.

Mike Mason, redaktor Call of Cthulhu w Chaosium: Miło nam widzieć, że Zew Cthulhu pojawia się w  Polsce! Macki Cthulhu sięgają daleko, więc tłumaczenie naszej gry na polski oznacza większą liczbę graczy, którzy będą mogli odkryć uroki rozwikłania niezwykłych tajemnic i walki z mrocznymi kultami podczas sesji w Zew Cthulhu. Z niecierpliwością czekamy na powstanie nowej polskiej edycji i życzymy Black Monkowi samych sukcesów w ich projekcie.

Michał Lisowski, założyciel wydawnictwa Black Monk: Zew Cthulhu to gra RPG, od której zaczynała się moja przygoda z grami na początku lat 90. i do dziś pamiętam te emocje. Chcielibyśmy, żeby nowoczesne wydanie Zewu Cthulhu pozwoliło współczesnym graczom zanurzyć się w wyjątkowej twórczości Lovecrafta i przeżyć przerażające kampanie w świecie Mitów.

Jesienią 2018 roku uruchomiona zostanie kampania crowdfundingowa na portalu Wspieram.to. Wydawca ma nadzieję, że pozwoli to od początku zbudować wokół projektu szeroką społeczność i da fanom możliwość odblokowania wielu wyjątkowych dodatków: scenariuszy, opowiadań czy gadżetów.

Obecnie trwa kompletowanie zespołu redakcyjnego. Rozpoczęły się już prace nad odsłoną graficzną wydania, za którą odpowiedzialny jest m.in. François Launet, internetowej społeczności znany również jako Goomi, którego prace dostępne są tutaj: goominet.com.

Do współpracy nad polską edycją gry Zew Cthulhu włączą się także wydawnictwo Vesper, doceniane przez fanów za bardzo dobre przekłady na język polski twórczości H.P. Lovecrafta oraz popularyzator RPG w Polsce Michał Baniak” Bańka z kanału Baniak Baniaka. Kości do gry przygotuje uznany polski producent, firma Qworkshop.

Aby śledzić projekt odwiedź zewcthulhu.com.pl.

Zew Cthulhu jest grą RPG w klimacie grozy, opartą na twórczości H.P Lovecrafta. Świat zamieszkują nie tylko ludzie, ale również budzące lęk i obłęd pradawne byty, zdolne zniszczyć ziemię. Gracze wcielają się w role Badaczy, którzy muszą stawić czoła niebezpieczeństwom w przygodach przygotowanych przez Strażnika Tajemnic – osobę, która poprowadzi grę.

Chaosium Inc. zostało założone w 1975 roku przez wizjonerskiego projektanta gier Grega Stafforda. Przez ponad czterdzieści lat Chaosium urzeka graczy, czytelników i badaczy mitów na całym świecie. Ich wielokrotnie nagradzane gry fabularne, planszowe oraz powieści grozy są uznawane za jedne z najbardziej fascynujących i innowacyjnych pozycji. Więcej informacji na chaosium.com.

Aktualności