Cthulhowy Plan Wydawniczy

Chwaliliśmy się już na Pyrkonie, czas najwyższy pochwalić się tutaj!
Kampania Księgi Strażnika to dopiero początek naszej linii wydawniczej Zewu Cthulhu.

Już jesienią tego roku ukaże się Podręcznik Badacza Tajemnic - kompendium wiedzy dla każdego szanującego się Gracza Zewu Cthulhu. W środku znajdziecie rozszerzone zasady tworzenia Postaci, opis ponad stu zawodów typowych dla lat 20. ubiegłego wieku, a także związanych z nimi umiejętności. Dodatkowo w Podręczniku znajdzie się również opis przeróżnych organizacji, do których należeć może Postać, pełny detalów opis klasycznego settingu z lat 20., a także opisy ekwipunku i form transportu - zarówno dla settingu klasycznego, jak i współczesnego.

31 października startujemy z nowym projektem na wspieram.to, którego celem będzie wydanie polskiej edycji “Masek Nyarlathotepa” - epickiej, wieloczęściowej kampanii Zewu Cthulhu, składającej się z sześciu rozdziałów rozgrywających się w siedmiu różnych krajach, przepełnionej pobocznymi przygodami, detalami historyczno-geograficznymi i okultyzmem. Niezłomni Badacze staną w niej naprzeciw pradawnym zagadkom i sługusom ciemności, a od wyniku ich działań będzie zależeć los całej ludzkości.
Mamy nadzieję dostarczyć wspierającym gotową Kampanię (wraz ze wszystkimi dodatkowymi Nagrodami) w pierwszym kwartale 2021 roku.

W 2020 roku planujemy natomiast wydać podręcznik Pulp Cthulhu, pomagający przemienić Waszych Badaczy w Bohaterów - nadludzi o specjalnych talentach, często posługujących się magią, psionicznymi zdolnościami lub niezwykłymi gadżetami. Księga będzie zawierać również obszerny opis zasad, zmienionych na potrzeby nadania rozgrywce bardziej heroicznego charakteru.

Oczywiście to nie wszystko co planujemy dla Was w najbliższych latach - pamiętajcie o rzutach na Spostrzegawczość, śledźcie naszego bloga i profil na Facebooku, a na pewno nie ominą Was kolejne wieści!