Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Aktualizacja planów wydawniczych 2024

Vaesen. Mityczna Brytania i Irlandia

Przedsprzedaż trwa!

Opuść Mityczną Północ i wypłyń na zasnute mgłą wyspy Mitycznej Brytanii i Irlandii. Poznawaj tętniące życiem londyńskie ulice i odkrywaj sekrety, jakie skrywają Rose House i brytyjskie Towarzystwo. Przemierzaj wyspy i wędruj po wrzosowiskach w poszukiwaniu dawno zaginionych opowieści i pozostałości starożytnych ludów.

Zew Cthulhu: Arkham

Przedsprzedaż trwa!

Arkham to kompletny przewodnik po najsłynniejszym mieście Zewu Cthulhu. Znajdziesz tutaj opisy jego mieszkańców i ich spraw, dzielnic i Uniwersytetu Miskatonic, ale nie tylko! Ponieważ Arkham kryje w sobie mnóstwo tajemnic: od organizacji przestępczych i ich sekretnych lokali rozrywkowych, po mroczną historię z wiedźmią klątwą w tle.

Zbliża się koniec...

... serii Choose Cthulhu! Zostały nam dwie książki do wydania, a co potem? To się okaże! Czytamy, szukamy, przyglądamy się kolejnym grom paragrafowym. O wynikach naszych poszukiwań będziemy informować już wkrótce :)

Zapowiedzi wydawnicze 2024

Opowieści Baśniomistrza - Księga Koszmarów: Transylwania

Tym razem Opowieści Baśniomistrza przeniosą Was do krainy zamieszkałej przez wampiry, wilkołaki, duchy i inne potwory. Ta wersja nie łączy się z Tajemnicami Dziwnolasu, ale używa tych samych zasad. 

Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu!

Oto prawdziwa księga grozy i koszmarów: z tego powodu gra jest przeznaczona dla nieco starszych odbiorców (14+).

Fabula Ultima: Atlas High Fantasy

FABULA ULTIMA: ATLAS HIGH FANTASY poprowadzi Cię do świata starożytnych tajemnic, zapierających dech w piersiach widoków, niesamowitej magii i potężnych istot.

Podobnie jak bohaterowie legend i mitów, Twoje postacie zaczną skromnie i wyruszą w stronę chwalebnego losu, ostatecznie wznosząc się wystarczająco wysoko, aby rzucić wyzwanie bogom w prawdziwym stylu JRPG!

Fabula Ultima: Atlas High Fantasy to dodatek do gry Fabula Ultima

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pendragon

Stań do walki, aby uwolnić świat od zła i niesprawiedliwości albo wykorzystaj swą potęgę i władzę, aby uciskać słabszych i siać zamęt.

Akcja gry Pendragon toczy się w blasku i chwale arturiańskiej Brytanii. Wasze postacie podążając za Sławą, toczą boje na śmierć i życie, krzyżują ostrza mieczy z bezwzględnymi przeciwnikami oraz walczą o miłość i sprawiedliwość w brutalnych realiach średniowiecznego świata.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zew Ctulhu: Makabryczny Żart

Álex de la Iglesia (reżyser, scenarzysta i producent filmowy, a także weteran gier RPG) przedstawia nam swoją osobistą wersję Zewu Cthulhu osadzoną w szalonych latach dwudziestych XX wieku. W tej przygodzie badacze będą mieli dwa dni na powstrzymanie niewytłumaczalnych zjawisk, które nękają najbardziej luksusowy hotel w Kairze.

Badacze będą mogli odkryć tajemnice starożytnego Egiptu, wziąć udział w wystawnym balu kostiumowym, obejrzeć premierę Häxan (Czarownice), spotkać osobistości z prawdziwego świata (Howarda Cartera, króla Egiptu Fuada I, Agę Chana III, Benjamina Christensena, Agathę Christie i Winstona Churchilla) i ponownie spotkać znajome twarze z kanonu Zewu Cthulhu. Albo mogą to wszystko przeoczyć i znaleźć inną tajemnicę do zbadania...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Trophy Dark

Trophy Dark to gra z gatunku horroru psychologicznego, w której gracze wcielają się w podejmujących wysokie ryzyko poszukiwaczy skarbów podczas wyprawy skazanej na zagładę.

W miarę jak będą się zbliżać coraz bardziej do serca lasu, on zrobi wszystko, co w jego mocy, aby rozerwać ich na strzępy, doprowadzić do szaleństwa i – jeśli będą mieli szczęście – zabić. Trophy Dark jest idealną grą do tzw. jednostrzałów, lub do prequeli, retrospekcji i historii pobocznych, które są częścią większej opowieści. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dragonbane

Dragonbane to klasyczna gra fabularna w konwencji fantasy: pełna przygód, magii i tajemnic. Jej zasady powstały z myślą o szybkiej, brawurowej rozgrywce, która nie wymaga mozolnych przygotowań i leciutko się prowadzi. Przy stole nie zabraknie okazji do śmiechu, ale bohaterowie co raz to spojrzą śmierci w oczy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Brindlewood Bay: Bliscy w opałach!

Brindlewood Bay: Bliscy w opałach! to dodatek do popularnej gry detektywistycznej, Brindlewood Bay! Zawiera 13 nowych zagadek kryminalnych, 7 zagadek specjalnych, dodatkowe informacje o miejscu akcji - miasteczku Brindlewood Bay i wiele więcej!

Jedyny Pierścień: Moria

Moria: Przez Wrota Durina to epicki dodatek, odkrywający głębiny Khazad-dûm!

W podręczniku gracze znajdą nie tylko misję, która poprowadzi ich przez Morię, ale także historię miasta i opis jego obecnego stanu. Modyfikację zasad, aby pasowały do ​​podziemnego świata, w tym także informacje dotyczące tego, co się stanie, jeśli postacie zetkną się ze Zgubą Durina. Gracze mogą także spodziewać się spotkania z orkami i innymi przerażającymi podziemnymi wrogami.

The Walking Dead Universe

Oto gra fabularna osadzona w uniwersum The Walking Dead. Seria zawsze opowiadała o postaciach podejmujących dramatyczne decyzje w bezlitosnym otoczeniu. W tej grze wkraczasz do świata umarłych i musisz stanąć przed podobnymi wyborami. Możesz to zrobić w dowolnym momencie znanej historii, napotykając znajome twarze i miejsca lub trafiając na zupełnie nowe. Jednak najtrudniejsza decyzja zawsze będzie taka sama: kim się staniesz?

Widzieliśmy wiele historii osadzonych w uniwersum The Walking Dead – teraz przyszedł czas na Twoją.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cyberpunk RED: Opowieści Czerwieni

Night City to ogromne miasto, pełne dzikich imprez, trupów i neonów. Pod cienką warstwą reklam i brudu kryje się kilka historii do opowiedzenia. Historie o okrutnych gangach, piekielnej sztucznej inteligencji i miłości. Spotkasz czarujących najemników i gwiazdy filmowe, a nawet popłyniesz łodzią podwodną. Będziesz walczył z cyberpsycholami, szemranymi reporterami, rywalizującymi Krawędziarzami i wysoko latającą drużyną szturmową.

Czas czerwieni zawiera dziewięć ekscytujących misji zgodnych z Rytmem przygody opisanym w podręczniku głównym do Cyberpunk Red. Jest to system, w którym historie są podzielone na łatwe do opanowania fragmenty, aby utrzymać dramatyczne napięcie, jednocześnie umożliwiając naturalny rozwój fabuły.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pendragon: Szary Rycerz

Wyzwij pobratymca Śmierci! Szary Rycerz oskarża króla Artura o mordowanie niemowląt, co zagraża jego prawom do korony. Sir Gawain występuje w obronie honoru króla, ale Merlin wieszczy, że czempion poniesie śmierć z rąk Szarego Rycerza. Szary Rycerz pragnie zemsty, a czas ucieka! Czy zdołacie odnaleźć skarb, który jest kluczem do pokonania tego nikczemnego wroga? Czy ocalicie nie tylko sir Gawaina, ale i całe królestwo?

  • Wszystko, czego potrzebujecie do rozegrania legendarnej kampanii Szarego Rycerza, w pełni zaktualizowane do nowej edycji gry.
  • Oddzielny rozdział opisujący Carlion wraz z pełnostronicową mapą miasta.
  • Poznajcie Artura, Ginewrę, Merlina, Morganę le Fay oraz inne sławne postacie!
  • Weźcie udział w słynnych bitwach i spróbujcie odwrócić bieg arturiańskiej historii!

Szary Rycerz to kompletna kampania. Do jej rozegrania potrzebujesz książki Pendragon: Podręcznik główny.

Zew Cthulhu: Samotnie przeciwko falom

Osadzona w latach 20. XX wieku, gra Zew Cthulhu: Samotnie przeciwko falom to przygodowa gra fabularna typu solo, której akcja toczy się w klimatach horroru. Wcielisz się w rolę śledczego podróżującego do zamożnego, malowniczego i odległego nadbrzeżnego miasteczka Esbury w stanie Massachusetts. To ty decydujesz, jak potoczy się fabuła, wybierając spośród dostępnych opcji. Twoje wybory nie tylko wpływają na losy twojego śledczego, ale także na losy mieszkańców i gości Esbury - a nawet samego miasteczka!

Delta Green

W grze fabularnej Delta Green gracze wcielają się w Agentów. Walczą o to, by potwory spoza przestrzeni i czasu nie zainfekowały świata i nie odebrały ludziom życia i zdrowia psychicznego. Oficer Prowadzący jest moderatorem gry, który tworzy i interpretuje ich świat, przedstawia nadnaturalny horror, który badają i opisuje okropne następstwa ich poświęceń.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

A co potem?

Zacznij przygodę!

Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu

BMG014
Opowieści Baśniomistrza to drużynowa gra paragrafowa, dzięki której wyruszycie na niesamowitą przygodę!  Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu. W tej grze nie...
99,90 zł 184

Zew Cthulhu: Zestaw Startowy + PDF

ZEW120
Zestaw Startowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z Zew Cthulhu RPG – fabularną grą pełną zagadek i horroru! Jeden z graczy wciela się w Strażnika Tajemnic, narratora prowadzącego grę, który przedstawia pozostałym uczestnikom zabawy historię i fabułę przygody oraz odgrywa spotykane przez nich postacie. Pozostali gracze wcielają...
119,90 zł 172
Produkt został dodany do listy życzeń