Podręcznik Badacza

Podręcznik Badacza to dodatek przeznaczony przede wszystkim dla graczy, którzy chcą stworzyć interesujących Badaczy, a także rozszerzyć swoją wiedzę na temat lat 20. XX wieku.

Podręcznik zawiera wszystkie informacje niezbędne do tego, aby gracze mogli stworzyć Badaczy bez konieczności korzystania z Księgi Strażnika. Tym samym, nie muszą obawiać się, że przypadkiem poznają wiedzę, która przeznaczona jest dla Strażnika Tajemnic. Jednocześnie gracze poznają wszystkie zasady, które będą im potrzebne w trakcie rozgrywki. To również pożyteczne narzędzie dla samego Strażnika, które znacząco wzbogaca informacje zawarte w Księdze Strażnika.

Gracze mogą wybierać ze 100 zawodów i kilkudziesięciu różnorodnych umiejętności, aby stworzyć Badacza, który będzie odpowiadał ich wizji. Na kartach Podręcznika Badacza zawarto także wygodną tabelę imion i nazwisk, które można nadać swoim Badaczom. W dodatkowych rozdziałach gracze znajdą informacje o interesujących organizacjach, do których mogą należeć ich Badacze, a także dowiedzą się co nieco o czyhających na nich niebezpieczeństwach. Mogą również wzbogacić wiedzę o latach 20. XX wieku. Polska wersja Podręcznika Badacza zawiera dodatkowy rozdział opisujący życie w międzywojennej Polsce. To bezcenny dodatek dla wszystkich, którzy chcieliby przenieść przygody Badaczy nad Wisłę.

Równie interesujące informacje zawarto w dodatkach, opisujących niezwykłe wydarzenia na świecie od 1980 roku. Całość uzupełniają informacje na temat ekwipunku i broni, z których będą korzystać Badacze.

Podręcznik Badacza jest okraszony opowiadaniem Zgroza w Dunwich H.P. Lovecrafta w doskonałym tłumaczeniu Macieja Płazy.