THE CITY HERALD - WITAJCIE W MIEŚCIE MGŁY!

Witaj w Mieście Mgły! W grze, która jest połączeniem serialu detektywistycznego, amerykańskich bogów Neila Gaimana i seriali Marvela takicj jak Jessica Jones czy Daredevil. To właśnie tutaj między ludźmi kryją się bohaterowie, potwory i półbogowie. Zamknięta w pięknej oprawie graficznej w stylu neo-noir, pełna ciemnych uliczek, neonów i szemranych postaci gra sprawi, że doświadczysz czegoś zupełnie nowego! Wiele gier fabularnych twierdzi, że ogranicza je Tylko twoja wyobraźnia, ale Miasto Mgły jest o wiele bliżej osiągnięcia tego celu niż większość z nich.

Miasto Mgły to nowoczesna metropolia wypełniona po brzegi normalnymi, niczym nie wyróżniającymi się ludźmi prowadzącymi swoje zwykłe, codzienne życia. Jednak pośród nich znajdziesz dotknięte przez Mytoi osoby naznaczone mocami mitycznych postaci wyrwanych z legend i baśni. Kobieta zamknięta w korporacyjnej wieży może mieć magiczne włosy Roszpunki, podczas gdy bankier inwestycyjny przeklęty własnym szalonym sukcesem może odziedziczyć moc Midasa i jego złoty dotyk. 

Tylko ci, których dotknęły same mity, mogą oprzeć się niszczącemu umysł efektowi tytułowej Mgły. To Rifterzy, w których wcielają się gracze. To oni, naznaczeni mocą ludzie, którzy poszukują… no właśnie, czego?  Na to pytanie musicie znaleźć odpowiedź właśnie Wy! Możecie zagrać grupą samozwańczych bohaterów, którzy balansują na granicy prawa, by chronić mieszkańców Miasta przed tymi, którzy swoje moce wykorzystują w nikczemny sposób. Możecie zostać grupą detektywów, którzy rozwiązują tajemnicze zagadki, wiedząc, że zwykli zjadacze chleba pozbawieni mocy nie będą mogli odkryć prawdy. A może jak Hellboy zostaniecie członkami tajnej agencji rządowej, która wysyłana jest do tych najdziwniejszych przypadków? 

W kolejnym wpisie pomożemy Wam jeszcze głębiej zanurzyć się wąskich uliczkach Miasta Mgły, pokażemy skróty, dzięki którym wyjdziecie na oświetlone neonami ulice i damy znać, w których dzielnicach lepiej się nie pokazywać… zapraszamy! 

Przedsprzedaż rozpoczniemy już 1 lutego 2021!