Zapowiedzi 2021 - gry fabularne

Nadszedł ten moment, w którym możemy podzielić się z Wami naszymi planami na przyszły rok! 

Nie uda nam się zrobić wszystkiego, na co czekacie, ale mamy nadzieję, że to, co dla Was zaplanowaliśmy, sprawi, że kolejny rok będzie jeszcze bardziej erpegowy niż ten! 

I KWARTAŁ

 1. Zew Cthulhu: Posiadłości Szaleństwa, tom I - Zestaw 5 scenariuszy
 2. Tajemnice Pętli: Zestaw Startowy
 3. Miasto Mgły: Zestaw Startowy

Posiadłości Szaleństwa tom I - to pięć scenariuszy do wykorzystania z Zestawem Startowym do Zewu Cthulhu lub Księgą Strażnika. Zawiera dwa w pełni zaktualizowane i poprawione klasyki, a także trzy zupełnie nowe scenariusze. Wszystkie można wykorzystać jako samodzielne przygody, używać jako bocznych ścieżek w trwających kampaniach lub połączyć w mini kampanię z lat 20. XX wieku. Przeznaczone dla maksymalnie sześciu graczy i ich Strażnika. Każdy scenariusz powinien zająć od jednej do trzech sesji i jest idealnym następnym krokiem dla tych, którzy doświadczyli już grozy zawartej w zbiorze scenariuszy Wrota Ciemności. 

Tajemnice Pętli: Zestaw Startowy - Wejdź do niesamowitego świata Pętli. W tej grze fabularnej opartej na książkach Simona Stålenhaga wcielisz się w dzieciaka rozwiązującego spektakularne zagadki związane z Pętlą. Tylko wróć do domu na obiad! Ten pudełkowy zestaw startowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć zabawę: Ilustrowany skrót zasad, zupełnie nową Tajemnicę, 5 gotowych postaci do gry, dużą, kolorową mapę krainy Pętli, zestaw 10 kości.

Miasto Mgły: Zestaw Startowy - W Mieście Mgły mity i legendy rodzą się we współcześnie żyjących ludziach. Twardzi detektywi i przebiegli szefowie mafii posiadają mityczne moce rodem z sumeryjskiej sagi o Gilgameszu, mitologii greckiej, niemieckich baśni, Biblii, fidżyjskich legend oraz wielu innych źródeł i podań.

Jednak tajemnicza moc Mgły sprawia, że każdy, w kim nie przebudziła się legenda, zapomina o swojej magii, pozostawiając Miasto na pastwę terroryzujących je spośród cieni współczesnych bogów i potworów. Czy twoja ekipa będzie w stanie odkryć prawdę i dowiedzieć się, kto za tym wszystkim stoi?

Miasto Mgły to gra fabularna w stylu filmowym, w której śledztwa, akcje i dramaty rozgrywają się w surowym świecie urban fantasy.

Zawartość tego pudełka została zaprojektowana tak, by twoja drużyna mogła jak najszybciej rozpocząć zabawę -– przy możliwie najkrótszym przygotowaniu do gry, ucząc się zasad w trakcie rozgrywki. Więcej informacji o Mieście Mgły znajdziesz TUTAJ

Gra paragrafowa: Zew Cthulhu: najbardziej znane opowiadanie Mistrza Lovecrafta tym razem przedstawione zostanie w formie gry paragrafowej, w której to Ty decydujesz, jak potoczą się losy bohatera!

II KWARTAŁ

 1. Zew Cthulhu: Wielki Grymuar Magii Mitów Cthulhu - Podręcznik źródłowy 
 2. Mothership: Funt Ciała - Podręcznik źródłowy

Wielki Grymuar Magii Mitów Cthulhu - Ponad 550 tajemniczych zaklęć o strasznych skutkach i niezgłębionej mocy! Zawiera mnóstwo porad i wskazówek na temat nazw zaklęć, elementów rzucania zaklęć, magicznych składników i rozważań astronomicznych. Dodatkowo zawiera informacje o wadliwych zaklęciach, liniach mocy, magii ludowej magii Krain Snów. Wykorzystaj ten grymuar jako źródło wiedzy, pomoc w zabawie i jako inspirację podczas pisania scenariuszy. Wielki Grymuar Magii Mitów Cthulhu jest niezbędnym dodatkiem dla Strażników Tajemnic.

Funt Ciała - zestaw narzędzi do budowy własnej podupadłej stacji kosmicznej! A wszystko w poręcznym formacie. Zawiera:

 1. W pełni rozbudowaną stację kosmiczną "Sen Prospera", pełną dziesiątek lokacji, postaci niezależnych i narzędzi do prowadzenia przygód na stacji wielkości miasta.
 2. Narzędzia do generowania własnej stacji kosmicznej.
 3. Zasady ulepszania swojej postaci za pomocą cybermodów.
 4. Mnóstwo zupełnie nowych broni, stworzeń, narkotyków i wszystkiego, co chcieliby dostać w swoje łapy przestępcy.

UWAGA: Dodatek przeznaczony jest dla graczy powyżej 18. roku życia! 

Gra paragrafowa: W górach szaleństwa: kolejne opowiadanie Mistrza Lovecrafta tym razem przedstawione zostanie w formie gry paragrafowej, w której to Ty decydujesz, jak potoczą się losy bohatera!

III KWARTAŁ

 1. Cyberpunk RED - podręcznik źródłowy
 2. Zew Cthulhu: Berlin - Miasto Grzechu - Podręcznik źródłowy + 3 scenariusze
 3. Tajemnice Pętli: Spoza Czasu - Podręcznik źródłowy + 3 tajemnice

Cyberpunk RED:  Najnowsza edycja słynnej gry fabularnej, której akcję osadzono w mrocznej przyszłości. Podręcznik zawiera wszystko, czego potrzeba, by przeżyć przygody w powojennym świecie Czasu Czerwieni. Przedsprzedaż trwa - zajrzyj tutaj: TUTAJ

Berlin: Miasto Grzechu - Ta książka przedstawia Berlin lat 20. XX wieku, jakiego mogli zasmakować odwiedzający i mieszkańcy w tamtych czasach. Zawiera wytyczne dotyczące tworzenia Badaczy do kampanii dziejącej się w Berlinie, a także organizacje Badaczy, aby pomóc łączyć ich w grupy. Dodatkowo znajdują się tam informacje o znanych osobistościach, kluczowych lokacjach i system generowania szczegółów miejskiego krajobrazu w locie. Analiza zbrodni i kar w półświatku miasta, a także szczegóły dotyczące kultury, pomagają Strażnikowi zrozumieć, co czyniło Berlin wyjątkowym miejscem. W nikczemnej atmosferze światowej stolicy grzechu, kwestionowana jest sama natura człowieczeństwa.

Podręcznik zawiera trzy scenariusze, obejmujące historię Berlina od zakończenia Wielkiej Wojny po rządy Adolfa Hitlera i Partii Nazistowskiej. Wszystkie opisują barwne szczegóły Berlina i jego mieszkańców. Mogą zostać rozegrane jako samodzielne przygody lub połączone razem w minikampanię.

UWAGA: Dodatek przeznaczony jest dla graczy powyżej 18. roku życia! 

Spoza Czasu - To seria tajemnic, które poprowadzą Dzieciaki do sekretnych tuneli Pętli. Ale co to wszystko ma wspólnego z długo oczekiwanym letnim obozem, statkiem magnetytowym Susi Talvi i lądowaniem na Księżycu w 1969 roku? Dodatek zawiera 3 Tajemnice, opis nowej Krainy Tajemnic, poradnik, jak tworzyć tajemnice w latach 80. i 90. oraz 8 krótkich tajemnic inspirowanych muzycznymi hitami z lat 90.!

IV KWARTAŁ

 1. Zew Cthulhu: Malleus Monstrorum (II tomy) - Podręcznik źródłowy 
 2. Zew Cthulhu: Samotne Przeciwko Mrozowi - Gra paragrafowa 

Malleus Monstrorum - Starożytne sekrety, wiedza tajemna i zebrane fakty dotyczące obcych i nieziemskich okropności z mitów Cthulhu. Kawalkada potworów i boskich, obcych inteligencji, wykraczających poza ludzkie pojmowanie. Ponad 250 wpisów, które zainspirują niezliczoną liczbę przygód. 

Samotne Przeciwko Mrozowi - to jednoosobowa gra przygodowa w klimatach horroru, której akcja rozgrywa się podczas ekspedycji badawczej na terytoria północno-zachodniej Kanady w latach 20. XX wieku. Wybierz własną ścieżkę podczas poruszania się po historii - od twoich wyborów zależy, czy odniesiesz sukces, czy porażkę!

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

(stan na 5.10.2020)

Equestria: Puść Wodze Fantazji: kolejny w przygotowaniu jest Zestaw Startowy, gdy tylko ustalimy datę jego premiery, to niezwłocznie damy Wam znać! Ten produkt musimy drukować w Chinach, więc to wszystko zajmuje więcej czasu. 

Twilight: 2000: Nie możemy jeszcze ogłosić, kiedy będzie premiera, ponieważ zależy to od tego, kiedy dostaniemy do tłumaczenia gotowe pliki źródłowe. Nadal konsultujemy elementy rozdziału polskiego, więc wiemy, że treści są już naprawdę na ukończeniu! 

Miasto Mgły (podręczniki podstawowe): aktualnie tłumaczymy Zestaw Startowy oraz kilka mniejszych dodatków, które będzie można zdobyć razem z nim. Cały proces wydawniczy Zestawu Startowego pozwoli nam określić, ile czasu potrzebujemy na dwa podręczniki podstawowe (Podręcznik Mistrza Ceremonii i Podręcznik Gracza).

Stopniowe Zejście (Mothership RPG) - planujemy ten dodatek również na 2021, jednak dokładniejsze informacje przekażemy Wam już w kolejnym roku.