Zapowiedzi 2021/2022 - gry fabularne

Aktualizacja zapowiedzi wydawniczych na II, III i IV kwartał 2021 orz kilka informacji o 2022 roku!

2021- GRY PARAGRAFOWE

 1. WYSYŁKA: CZERWIEC Przedsprzedaż trwa! - Choose Cthulhu 1: Zew Cthulhu - gra paragrafowa
 2. START PRZEDSPRZEDAŻY: SIERPIEŃ - Choose Cthulhu 2: W górach szaleństwa - gra paragrafowa
 3. START PRZEDSPRZEDAŻY: WRZESIEŃ  - Widmo nad Arkham
 4. START PRZEDSPRZEDAŻY: LISTOPAD - Zew Cthulhu: Samotne Przeciwko Mrozowi 

Choose Cthulhu 1: Zew Cthulhu - gra paragrafowa: najbardziej znane opowiadanie Mistrza Lovecrafta tym razem przedstawione zostanie w formie gry paragrafowej, w której to Ty decydujesz, jak potoczą się losy bohatera!

Choose Cthulhu 2: W górach szaleństwa - gra paragrafowa: kolejne opowiadanie Samotnika s Porovidence przerobione na grę paragrafową! Udaj się w ekspedycję na Antarktykę i odkryj przerażające sekrety!

Widmo nad Arkham - Widmo nad Arkham to jedna z największych gier paragrafowych na świecie! Jako stateczny bibliotekarz Uniwersytetu Miskatonic i zarazem strażnik tajemnic sekretnego księgozbioru, w skład którego wchodzi sam bluźnierczy Necronomicon, będziesz musiał stawić czoła Ezoterycznemu Zakonowi Dagona, którego macki oplatają całe Stany Zjednoczone, z Twoim rodzinnym Arkham na czele. Tymczasem nad Nową Anglię nadciąga huragan, po którym nic już nie będzie takie samo. Przeczytaj więcej: tutaj.

Zew Cthulhu: Samotne Przeciwko Mrozowi - to jednoosobowa gra przygodowa w klimatach horroru, której akcja rozgrywa się podczas ekspedycji badawczej na terytoria północno-zachodniej Kanady w latach 20. XX wieku. Wybierz własną ścieżkę podczas poruszania się po historii - od twoich wyborów zależy, czy odniesiesz sukces, czy porażkę!

II KWARTAŁ - Zew Cthulhu RPG

 1. Zew Cthulhu: Posiadłości Szaleństwa, tom I - Zestaw 5 scenariuszy - WYSYŁKA: MAJ 
 2. Zew Cthulhu: Maski Nyarlathotepa WYSYŁKA: MAJ
 3. Zew Cthulhu: Dwie z Tysiaca WYSYŁKA: MAJ (razem z Maskami Nyarlathoetpa)
 4. Zew Cthulhu: Wielki Grymuar Magii Mitów Cthulhu - Podręcznik źródłowy START PRZEDSPRZEDAŻY: CZERWIEC

Posiadłości Szaleństwa tom I - to pięć scenariuszy do wykorzystania z Zestawem Startowym do Zewu Cthulhu lub Księgą Strażnika. Zawiera dwa w pełni zaktualizowane i poprawione klasyki, a także trzy zupełnie nowe scenariusze. Wszystkie można wykorzystać jako samodzielne przygody, używać jako bocznych ścieżek w trwających kampaniach lub połączyć w mini kampanię z lat 20. XX wieku. Przeznaczone dla maksymalnie sześciu graczy i ich Strażnika. Każdy scenariusz powinien zająć od jednej do trzech sesji i jest idealnym następnym krokiem dla tych, którzy doświadczyli już grozy zawartej w zbiorze scenariuszy Wrota Ciemności. 

Maski Nyarlathotepa - Maski Nyarlathotepa to spektakularna, wieloczęściowa kampania do Zewu Cthulhu! Badacze Tajemnic wyruszą w pełną niebezpieczeństw podróż przez sześć różnych kontynentów, by poznać prawdziwe losy zaginionej ekspedycji Rogera Carlyle’a. Dwa pięknie ilustrowane tomy wypełnione są dodatkowymi przygodami, detalami historyczno-geograficznymi i bluźnierczym okultyzmem.  Kampania pozwala na poprowadzenie opowieści w klimacie klasycznego śledztwa, jak również w pulpowej wersji pełnej niespodziewanych zwrotów akcji. 

Dwie z tysiąca - Udaj się w pełną niebezpieczeństw podróż do Egiptu, aby uczestniczyć w polskiej wyprawie archeologicznej mającej na celu zbadanie ruin starożytnej świątyni. Poczuj smak orientu podczas odkrywania potworności z przeszłości, które obce wywiady chcą wykorzystać do swych niecnych celów. Pięć scenariuszy w tym podręczniku stanowi zamkniętą kampanię pośród egipskich piasków i zagadek. Jednak znajdziesz tam też wskazówki, jak poprowadzić te scenariusze w formie pojedynczych przygód oraz w stylu pulpowym.

Wielki Grymuar Magii Mitów Cthulhu - Ponad 550 tajemniczych zaklęć o strasznych skutkach i niezgłębionej mocy! Zawiera mnóstwo porad i wskazówek na temat nazw zaklęć, elementów rzucania zaklęć, magicznych składników i rozważań astronomicznych. Dodatkowo zawiera informacje o wadliwych zaklęciach, liniach mocy, magii ludowej magii Krain Snów. Wykorzystaj ten grymuar jako źródło wiedzy, pomoc w zabawie i jako inspirację podczas pisania scenariuszy. Wielki Grymuar Magii Mitów Cthulhu jest niezbędnym dodatkiem dla Strażników Tajemnic.

II KWARTAŁ

 1. Tajemnice Pętli: Zestaw Startowy WYSYŁKA: CZERWIEC
 2. Miasto Mgły: Zestaw Startowy WYSYŁKA: CZERWIEC
 3. Mothership: Funt Ciała - Podręcznik źródłowy START PRZEDSPRZEDAŻY: CZERWIEC

Tajemnice Pętli: Zestaw Startowy - Wejdź do niesamowitego świata Pętli. W tej grze fabularnej opartej na książkach Simona Stålenhaga wcielisz się w dzieciaka rozwiązującego spektakularne zagadki związane z Pętlą. Tylko wróć do domu na obiad! Ten pudełkowy zestaw startowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć zabawę: Ilustrowany skrót zasad, zupełnie nową Tajemnicę, 5 gotowych postaci do gry, dużą, kolorową mapę krainy Pętli, zestaw 10 kości.

Miasto Mgły: Zestaw Startowy - W Mieście Mgły mity i legendy rodzą się we współcześnie żyjących ludziach. Twardzi detektywi i przebiegli szefowie mafii posiadają mityczne moce rodem z sumeryjskiej sagi o Gilgameszu, mitologii greckiej, niemieckich baśni, Biblii, fidżyjskich legend oraz wielu innych źródeł i podań. Więcej informacji o Mieście Mgły znajdziesz TUTAJ

Funt Ciała - zestaw narzędzi do budowy własnej podupadłej stacji kosmicznej! A wszystko w poręcznym formacie. Zawiera:

 1. W pełni rozbudowaną stację kosmiczną "Sen Prospera", pełną dziesiątek lokacji, postaci niezależnych i narzędzi do prowadzenia przygód na stacji wielkości miasta.
 2. Narzędzia do generowania własnej stacji kosmicznej.
 3. Zasady ulepszania swojej postaci za pomocą cybermodów.
 4. Mnóstwo zupełnie nowych broni, stworzeń, narkotyków i wszystkiego, co chcieliby dostać w swoje łapy przestępcy.

UWAGA: Dodatek przeznaczony jest dla graczy powyżej 18. roku życia! 

III KWARTAŁ

 1. Cyberpunk RED - podręcznik źródłowy
 2. Tajemnice Pętli: Spoza Czasu - Podręcznik źródłowy + 3 tajemnice
 3. Zew Cthulhu: Berlin - Miasto Grzechu - Podręcznik źródłowy + 3 scenariusze

Cyberpunk RED:  Najnowsza edycja słynnej gry fabularnej, której akcję osadzono w mrocznej przyszłości. Podręcznik zawiera wszystko, czego potrzeba, by przeżyć przygody w powojennym świecie Czasu Czerwieni. Przedsprzedaż trwa - zajrzyj tutaj: TUTAJ

Spoza Czasu - To seria tajemnic, które poprowadzą Dzieciaki do sekretnych tuneli Pętli. Ale co to wszystko ma wspólnego z długo oczekiwanym letnim obozem, statkiem magnetytowym Susi Talvi i lądowaniem na Księżycu w 1969 roku? Dodatek zawiera 3 Tajemnice, opis nowej Krainy Tajemnic, poradnik, jak tworzyć tajemnice w latach 80. i 90. oraz 8 krótkich tajemnic inspirowanych muzycznymi hitami z lat 90.!

Berlin: Miasto Grzechu - Ta książka przedstawia Berlin lat 20. XX wieku, jakiego mogli zasmakować odwiedzający i mieszkańcy w tamtych czasach. Zawiera wytyczne dotyczące tworzenia Badaczy do kampanii dziejącej się w Berlinie, a także organizacje Badaczy, aby pomóc łączyć ich w grupy. Dodatkowo znajdują się tam informacje o znanych osobistościach, kluczowych lokacjach i system generowania szczegółów miejskiego krajobrazu w locie. Analiza zbrodni i kar w półświatku miasta, a także szczegóły dotyczące kultury, pomagają Strażnikowi zrozumieć, co czyniło Berlin wyjątkowym miejscem. W nikczemnej atmosferze światowej stolicy grzechu, kwestionowana jest sama natura człowieczeństwa.

Podręcznik zawiera trzy scenariusze, obejmujące historię Berlina od zakończenia Wielkiej Wojny po rządy Adolfa Hitlera i Partii Nazistowskiej. Wszystkie opisują barwne szczegóły Berlina i jego mieszkańców. Mogą zostać rozegrane jako samodzielne przygody lub połączone razem w minikampanię.

UWAGA: Dodatek przeznaczony jest dla graczy powyżej 18. roku życia! 

IV KWARTAŁ

 1. Zew Cthulhu: Malleus Monstrorum (II tomy) - Podręcznik źródłowy 
 2. Zew Cthulhu: Samotne Przeciwko Mrozowi - Gra paragrafowa (patrz wyżej)

Malleus Monstrorum - Starożytne sekrety, wiedza tajemna i zebrane fakty dotyczące obcych i nieziemskich okropności z mitów Cthulhu. Kawalkada potworów i boskich, obcych inteligencji, wykraczających poza ludzkie pojmowanie. Ponad 250 wpisów, które zainspirują niezliczoną liczbę przygód. 

INFORMACJE DODATKOWE

Zew Cthulhu: Mity Wojny - przeczytaj więcej TUTAJ!

Mothership: Stopniowe Zejście  - planujemy ten dodatek na 2021 rok lub początek 2022.   

Miasto Mgły (podręczniki podstawowe): aktualnie trwa tłumaczenie podręczników głównych, planowana przedsprzedaż: grudzień 2021 / styczeń 2022

Twilight: 2000: Projekt przeniesiony na 2022.

Equestria: Puść Wodze Fantazji: projekt na razie wstrzymany, ale planujemy wkrótce do niego wrócić!

PODSUMOWANIE: