ZEW CTHULHU - OD CZEGO ZACZĄĆ?

https://blackmonk.pl/99-kosci-do-gier-rpg

Od ponad 35 lat gra fabularna Zew Cthulhu jest uważana za najważniejszą grę tajemnicy i horroru. Dla tych, którzy są na tyle odważni, aby odkryć swoje tajemnice, nagrody są bluźniercze i nie do ogarnięcia przez rozum ludzki!

 

Czym jest gra fabularna?

Roleplaying gaming (lub RPG) to społeczna rozrywka. Ty i twoi przyjaciele rozwijacie historię, w której wasze postacie grają główne role, współpracując, aby odkryć złowrogie wątki i walczyć z sługami Mitów Cthulhu.

Każdy gracz wciela się w rolę Badacza, podczas gdy jeden z graczy jest narratorem - Strażnikiem Tajemnic (w skrócie Strażnik), który przedstawia fabułę innym graczom. Potraktuj to trochę jak aktorstwo, ale bez scenariusza.

Korzystając z kości i zasad Zewu Cthulhu określasz sukces lub porażkę działań swojej postaci, która z każdym spotkaniem wrzucona zostaje w coraz bardziej dramatyczne zdarzenia.

Uważaj, co kryje się w ciemności!

Więcej o tym, czym są gry fabularne (RPG) możesz przeczytać na naszym blogu.

 

Grając w Zew Cthulhu

Fabuły gry mają na celu rzucenie wyzwania śledczym. Każda przygoda jest inna, ale Twój Badacz zawsze jest narażony na kontuzje, doznanie wstrząsów, a nawet zjedzenie przez potwora! W miarę postępu gry Badacze mogą zdobyć tajną wiedzę z tajemnych książek o potworach i ciemnych siłach Mitów Cthulhu. Będą także rozwijać swoje umiejętności, gdy z każdą przeżytą przygodą zyskają więcej doświadczenia.

Jeden gracz wciela się w rolę Strażnika, który wybiera scenariusz lub tworzy własną historię. Strażnik opisuje sceny z historii, przedstawia ludzi, z którymi spotykają się Badacze, bezstronnie reguluje zasady gry.

Gra jest ewoluującą interakcją między graczami - pod postacią ich bohaterów odkrywających tajemnicę - oraz Strażnika, który przedstawia świat, w którym dzieje się opowieść. Celem odgrywania ról jest dobra zabawa. Częścią ludzkiej natury jest znajdowanie przyjemności w byciu przestraszonym, o ile banie się nie jest prawdziwe. Zew Cthulhu zawiera wciągające tajemnice, przerażenie, ale też śmiech – radość daje rzucenie wyzwania przerażającym istotom, znajdowanie rozwiązań mrocznych zagadek, a także poznanie horrorów spoza czasu i przestrzeni!

 

Chcesz zobaczyć grę w akcji?

Odwiedź kanał Baniak Baniaka!

Badaczami zostali:

🐙 Wojtek Tremiszewski (ex. Kabaret Limo & Spadkobiercy)

🐙 Szymon Jachimek (ex. Kabaret Limo)

🐙 Jakub Śliwiński (Dzikie Węże, W Trzech Osobach)

🐙 Leszek Ludwicki (L et S Duet, No i fajnie - Teatr Impro)

🐙 Abelard Giza (reżyser, scenarzysta i stand-uper)

Scenariusz: "Mr. Corbitt" z dodatku "Mansions of Madness".

https://www.youtube.com/watch?v=qGZ4pXodzY8&t=3s

 

Czym są Mity Cthulhu?

Mity Cthulhu to fikcyjna kosmologia obcych, podobnych do Boga istot i potworów.

W grze podstawowe prawdy wszechświata są tak obce i przerażające, że samo ich ujawnienie może doprowadzić do szaleństwa. Podczas gdy ludzkość może pragnąć zarówno wygody, jak i prawdy, tylko jedna lub druga jest możliwa. Ludzki umysł nie jest w stanie utrzymać kosmicznej prawdy i zupełnego zdrowego rozsądku.

W grze Badacze spotkają dziwne i obce potwory, kosmiczną magię i zapomnianą wiedzę - takie narażenie może wpłynąć na umysł Badacza, gdy stają oni się bardziej świadomi kosmicznej prawdy, a ich zdrowie psychiczne maleje. Bycie bohaterem nie polega na tym, jak potężny jesteś, ale na tym, że zwykli ludzie przeciwstawiają się nieprzezwyciężonym szansom i być może ratują świat, jaki znamy.

 

Jak zacząć?

Pobierz bezpłatny skrót zasad (wersja ze scenariuszem "Nawiedzony Dom", wersja ze scenariuszem "Tajemnica Czarnego Sarkofagu" (lub kup wydrukowaną) i kup scenariusz Samotnie Przeciwko Ciemności. Jest to scenariusz paragrafowy dla jednej osoby - „wybierz przygodę na swojej ścieżce”.

Potrzebny będzie także zestaw kostek do gry w RPG - wiele z nich można znaleźć w większości sklepów z grami hobbystycznymi i online. Możesz je też kupić w naszym sklepie!

Pamiętaj też o pobraniu i wydrukowaniu kart Badaczy!

 

Co dalej?

Te podręczniki są podstawowymi książkami i zasadami gry Zew Cthulhu:

Księga Strażnika - zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby grać i tworzyć postacie graczy. Pełne zasady gry, z mnóstwem przykładów i porad - są również dostarczane z dwoma scenariuszami startowymi.

Podręcznik Badacza - skierowany do graczy, którzy pełnią role Badaczy, zawiera szczegółowe zasady tworzenia Badaczy, organizacje Badaczy, wskazówki i porady, sprzęt oraz informacje o latach dwudziestych - główne czas gry (premiera: wrzesień/październik 2019, więcej informacji TUTAJ).

Zasobnik Strażnika - narzędzie dla Strażników, zawiera solidny 3-panelowy ekran Strażnika z kluczowymi zasadami, broszurę z informacjami do szybkiego poruszania się po Księdze Badacza, dwa ekscytujące scenariusze z obsadą gotowych do gry śledczych oraz trzy mapy plakatowe.