Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Coriolis - Trzeci Horyzont - Edycja Ekskluzywna + PDF
Coriolis - Trzeci Horyzont - Edycja Ekskluzywna + PDF
Coriolis - Trzeci Horyzont - Edycja Ekskluzywna + PDF

Coriolis - Trzeci Horyzont - Edycja Ekskluzywna + PDF

wiek:
14+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Uwaga! Ta wersja okładki dostępna jest jedynie w sklepie wydawnictwa Black Monk i jej nakład jest ograniczony.

Poznaj fabularną grę science-fiction o eksploracji i przygodzie, grę o spoglądaniu w próżnię rozciągającą się między gwiazdami. A za nią, głębiej, rozpościera się mistyczny Mrok, z którym przyjdzie ci się zmierzyć.

WAŻNA INFORMACJA! Szczegółowe podsumowanie zmian, jakie zaszły w tłumaczeniu Coriolisa, znajdziecie na naszym blogu: KLIK. Zaktualizowana wersja startera do pobrania za darmo TUTAJ.

 

Gra fabularna w konwencji orientalnej opery kosmicznej

Zasiądź za sterami własnego statku kosmicznego i wyrusz ku gwiazdom Trzeciego Horyzontu, gdzie ludzkość stara się podnieść po upadku swojej cywilizacji. Wraz z załogą weźmiesz udział w politycznych intrygach, będziesz wykonywać niebezpieczne misje dla najróżniejszych frakcji i badać tajemnicze ruiny dawnych społeczeństw.  Wszechświat woła tych, którzy są wystarczająco odważni, aby spojrzeć ponad Horyzont. Czy będziesz jednym z nich?

Czym jest Coriolis — Trzeci Horyzont?

To fabularna gra science-fiction o eksploracji i przygodzie, gra o spoglądaniu w próżnię rozciągającą się między gwiazdami. A za nią, głębiej, dalej, w odległym kosmosie, rozpościera się mistyczny Mrok, z którym przyjdzie ci się zmierzyć.

To świat, gdzie baśń i wiara w boskie Ikony splatają się nierozerwalnie z technologią. Świat dżinów, które mieszkają nie w butelkach, ale w cybernetycznych tabletach.

Na orbitach obcych planet poznasz nowych przyjaciół, ale też śmiertelnych wrogów. Będziesz odkrywać starożytne sekrety, wykonywać niebezpieczne misje dla potężnych frakcji, a nawet prowadzić własną polityczną grę w samym centrum wszechświata.

Pamiętaj jednak: jak przepowiadali kapłani, nad Trzeci Horyzont nadciąga Mrok Spomiędzy Gwiazd. Na twoich oczach ważą się losy całego świata. Weź sprawy we własne ręce, odpowiedz na wezwanie Coriolisa i uratuj cywilizację przed upadkiem!

Co w środku?

W tym podręczniku znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby rozpocząć przygody w świecie Trzeciego Horyzontu:

  • zasady rozgrywki: Coriolis – Trzeci Horyzont korzysta z mechaniki Year Zero Engine,  jednak z kilkoma modyfikacjami wpisującymi się w klimat orientalnej opery kosmicznej. Do gry dodano specjalne mechaniki walk kosmicznych, budowy i modyfikacji własnego statku, wiary w boskie Ikony, a także Punktów Akcji, dzięki którym postaci graczek mają większy wpływ na losy rozgrywki,
  • zasady tworzenia postaci oraz unikalnych statków kosmicznych, odpowiadających na indywidualne potrzeby załóg,
  • możliwość łączenia różnorodnych aspektów rozgrywki - od politycznych intryg i prób odnalezienia się między ścierającymi się ze sobą kulturami, przez awanturnicze misje najemników, po odkrywanie pełnych mistycyzmu tajemnic kosmosu,
  • wskazówki dla Mistrzów i Mistrzyń Opowieści do prowadzenia scenariuszy osadzonych pośród gwiazd Trzeciego Horyzontu oraz trzymającą w napięciu przygodę pt. Figurka Zhara Baghry.

Usłyszeliśmy głos społeczności!

Czemu przedsprzedaż rusza dopiero teraz? Prowadziliśmy dyskusje na temat problematycznych pojęć i ich alternatywnych tłumaczeń, słuchaliśmy na Discordzie pomysłów społeczności i argumentowaliśmy nasze propozycje. Szczegółowe podsumowanie zmian, jakie zaszły w tłumaczeniu Coriolisa, znajdziecie na naszym blogu: KLIK. Zaktualizowana wersja startera do pobrania za darmo TUTAJ.

Podążaj za głosem Ikon!

Może szukasz innej okładki? Albo zastanawiasz się, czy Coriolis to gra dla ciebie? Pobierz darmowy starter i odkryj mistyczne tajemnice kosmosu!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

Zobacz sesję!

Przewodnik po Trzecim Horyzoncie

Wersja oryginalna: Free League
Opracowanie i redakcja: Tomas Härenstam, Nils Karlén
Tłumaczenie: Anna Skup i Piotr A. Wesołowski
Redakcja: Marcin Życzkowski, Lidka Migalska

  • Liczba stron: 385
  • Wydruk: w kolorze
  • Okładka: twarda
  • Format: A4
Produkt został dodany do listy życzeń