Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
  • PDF
Miasto Mgły: Podmiasto - dzielnica miasta

Miasto Mgły: Podmiasto - dzielnica miasta

wiek:
15+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Pod Miastem znajduje się miejsce, do którego ciągną ci prawdziwie zdesperowani. Ludzie odrzuceni przez społeczeństwo albo indywidualiści nie potrafiący wpasować się w normy i żądania “nadziemia”. Niektórzy przyjęli zbyt mocne ciosy w swoim prywatnym, finansowym albo zawodowym życiu i zostali zepchnięci na margines. Inni zdecydowali się uciec z wyścigu szczurów, uważając że łatwiej będzie odpuścić niż odbudować swoje życie.

Tutaj wszystko, co odrzucone znajduje swój dom: ludzie, sekrety i śmieci. W tym miejscu nawet najbardziej sponiewierany przedmiot ma swoją wartość. Witaj w Podmieście, z daleka od ciekawskich oczu władzy i norm społecznych, gdzie odmieńcy tworzą własne zasady…

Cena podana na tej stronie jest orientacyjna. Dokładną cenę znajdziesz na portalu DriveThruRPG.com

 

Podziemna dzielnica zwaśnionych wyrzutków i porzuconych dziwactw

Ten samodzielny PDF (12 stron) opisuje nową dzielnicę w Mieście Mgły: podziemne odmęty Podmiasta. Oto kilka przykładów wykorzystania dołączonych lokacji, BN-ów i zagrożeń:

  • Zbadaj podziemia. W Podmieście lądują wszystkie niechciane rzeczy i ludzie. Jeśli twoja ekipa poszukuje czegoś, czego nikt nie chce, jest duża szansa, że wylądują właśnie w Podmieście.
  • Wspieraj Miasto na górze przez wojnę pod ziemią. Konflikt pomiędzy frakcjami Podmiasta może mieć olbrzymie konsekwencje dla zaskakującej ilości konfliktów nad ziemią. Zimna Królowa może być istotnym sprzymierzeńcem kogoś ważnego dla drużyny, sprawiając, że jej walka stanie się ich walką.
  • Przeczekajcie. Podziemie to idealne miejsce do ucieczki. Kiedy drużyna bardzo namiesza albo kiedy nie będzie miała już żadnych szans, Podziemie może zapewnić miejsce do ukrycia (a może nawet uda im się odprężyć) w tunelach pod ziemią.
  • Poszukajcie starożytnych skarbów. Niektóre z najstarszych Mythosów Miasta ukrywają się lub śnią w odmętach Podmiasta. Odkryjcie prawdziwe korzenie mieszkańców Starej Dzielnicy, lub udajcie się na poszukiwania starożytnych Reliktów.
  • Ostatnia szansa. Kiedy postać gracza straci istotny dla niej motyw, może się okazać, że wyzdrowienie będzie niemożliwe. Podmiasto przywita na tak długo, jak tego potrzebują - możliwe, że na zawsze...

Co dalej?

Poszukujesz kolejnych scenariuszy, Rifterów bądź dzielnic, aby wzbogacić swoje Miasto? Zobacz, co dla ciebie przygotowaliśmy!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

Produkt został dodany do listy życzeń