Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Zew Cthulhu: Arkham - Edycja Ekskluzywna + PDF
Zew Cthulhu: Arkham - Edycja Ekskluzywna + PDF
Zew Cthulhu: Arkham - Edycja Ekskluzywna + PDF
Zew Cthulhu: Arkham - Edycja Ekskluzywna + PDF
Zew Cthulhu: Arkham - Edycja Ekskluzywna + PDF

Zew Cthulhu: Arkham - Edycja Ekskluzywna + PDF

wiek:
18+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Podręcznik w oprawie z ekoskóry z tłoczonym wzorem. 
Uwaga! Ta wersja okładki dostępna jest jedynie w sklepie wydawnictwa Black Monk i jej nakład jest ograniczony.

Arkham to kompletny przewodnik po najsłynniejszym mieście Zewu Cthulhu. Znajdziesz tutaj opisy jego mieszkańców i ich spraw, dzielnic i Uniwersytetu Miskatonic, ale nie tylko! Ponieważ Arkham kryje w sobie mnóstwo tajemnic: od organizacji przestępczych i ich sekretnych lokali rozrywkowych, po mroczną historię z wiedźmią klątwą w tle.

 

Rusz na spacer po Arkham!

„…w niezmiennym, nawiedzonym, pełnym legend Arkham,
z tulącymi się do siebie dwuspadowymi dachami, zwieszającymi
się i zaciemniającymi poddasza, gdzie pośród mroku, w dawnych
czasach, przed ludźmi króla chroniły się czarownice”.
– H.P. Lovecraft, Sny w Domu Wiedźmy, tłum. Robert P. Lipski

Dołącz do naszej podróży po tym nawiedzanym przez liczne legendy mieście na brzegach rzeki Miskatonic w hrabstwie Essex w stanie Massachusetts. W tej publikacji znajdziesz opisy mieszkańców miasta, różnych działających w nim przedsiębiorstw oraz całej społeczności – począwszy od urzędów publicznych, a skończywszy na mrocznym półświatku. W Arkham mieszkają różnorodne istoty, mające swoje niedole i radości, swoje własne cele oraz… tajemnice.

Stwórz swoje Arkham!

Ten podręcznik to niezbędne źródło wiedzy podczas prowadzenia scenariuszy i przygód w Arkham, a także nieoceniona pomoc podczas rozgrywania kampanii w stylu sandbox.

W środku znajdziesz:

  • Historię Arkham i Uniwersytetu Miskatonic.
  • Opisy wszystkich dziewięciu dzielnic Arkham, z ponad 290 lokacjami.
  • Nowe zasady i umiejętności dla arkhamskich Badaczy.
  • Szczegóły dotyczące klubów, stowarzyszeń i organizacji Badaczy, w tym ponad 80 w pełni opisanych postaci.
  • Plotki i pogłoski, które można wykorzystać jako elementy do rozpoczęcia własnych scenariuszy lub jako tropy, które mają zmylić Badaczy!
  • Duże, rozkładane mapy Arkham i okolicznych terenów.

W Arkham zagrożenia związane z mitami Cthulhu są wszechobecne!

Stworzone przez H.P. Lovecrafta miasto tętni życiem. W mroku jego uliczek kryją się jednak rzeczy, które tylko czyhają na Badaczy Tajemnic! 

W opisie każdej z dzielnic Arkham znajdziesz zarówno najważniejsze punkty na mapie wraz z ich historią, opisem i powiązanymi z nimi osobami, jak i różnego rodzaju osobliwości, które z łatwością wykorzystasz do wciągnięcia Badaczy w kolejne spiski mrocznych sił czy tarapaty, z którymi będą musieli się zmierzyć! 

Co czai się na Cmentarzu Christchurch? Czym może zaskoczyć wizyta w sklepie z pamiątkami? Czy arkhamskie tunele podmiejskie naprawdę istnieją? To zaledwie ułamek tajemnic, które tylko czekają na odkrycie w tym nawiedzająco pięknym mieście!  

Podręcznik został zaprojektowany tak, aby można było z niego korzystać zarówno z zasadami zawartymi w klasycznym Zewie Cthulhu, jak i w Pulp Cthulhu.

Plan miasta dla Strażnika Tajemnic z podziałem na dzielnice i numeracją z podręcznika (po jednej stronie) i przedmieść (po drugiej)

Gazeta Arkham Advertiser

Plan miasta stylizowany na epokę z listą interesujących miejsc (po jednej stronie) i stanu Massachusetts (po drugiej stronie)

Patroni medialni:

Co dalej?

Poszukujesz kolejnych scenariuszy, wielkich kampanii lub tomów przepełnionych straszliwą wiedzą, które dodadzą jeszcze więcej szaleństwa do Twoich sesji? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy! 

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

Wersja oryginalna: Chaosium
Opracowanie i redakcja: Keith Herber, Mark Morrison, Richard Watts, Mervyn Boyd, Lynn Willis, John B. Monroe, Mike Mason, Bret Kramer, Ken Austin, Susan O'Brien
Tłumaczenie: Anna Maria Mazur
Redakcja: Adam Wieczorek, Paweł Marszałek

  • Liczba stron: 280
  • Wydruk: Kolor
  • Okładka: Twarda
  • Format: A4
Produkt został dodany do listy życzeń