Jaki nowy system wypróbujesz w 2024 roku? Kliknij i wybierz coś dla siebie!
 • Uszkodzony
 • -50%
 • Obecnie brak na stanie
Coriolis - Trzeci Horyzont + PDF - USZKODZONY
Coriolis - Trzeci Horyzont + PDF - USZKODZONY
Coriolis - Trzeci Horyzont + PDF - USZKODZONY
Coriolis - Trzeci Horyzont + PDF - USZKODZONY

Coriolis - Trzeci Horyzont + PDF - USZKODZONY

wiek:
14+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Produkty w outlecie to: gry uszkodzone w transporcie; egzemplarze ze zwrotów od klientów, ze sklepów i hurtowni; podręczniki z ekspozycji na stoiskach na konwentach.
Podręczniki mogą posiadać następujące wady:
- wgniecione narożniki
- rysy i/lub drobne nacięcia lub wgniecenia na okładce
- przetarcia na rogach i/lub okładce
- drobne naddarcia pojedynczych stron
- strony sklejone na krawędzi lub niedocięte
- wyblakłą lub przebarwioną okładkę
- naklejki z cenami na okładce lub widoczne ślady po nich
- drobne defekty w druku, które nie mają wpływu na treść (przebarwienia lub linie na stronach tytułowych czy wyklejce okładki)
Powyższe widoczne uszkodzenia nie przeszkadzają w rozgrywce, a podręczniki są kompletne i nadają się do gry.

UWAGA! Nie wysyłamy zdjęć dostępnych podręczników. Zakup pozycji z internetowego outletu wiąże się z brakiem możliwości wyboru konkretnego egzemplarza.

 

Gra fabularna w konwencji orientalnej opery kosmicznej

Zasiądź za sterami własnego statku kosmicznego i wyrusz ku gwiazdom Trzeciego Horyzontu, gdzie ludzkość stara się podnieść po upadku swojej cywilizacji. Wraz z załogą weźmiesz udział w politycznych intrygach, będziesz wykonywać niebezpieczne misje dla najróżniejszych frakcji i badać tajemnicze ruiny dawnych społeczeństw.  Wszechświat woła tych, którzy są wystarczająco odważni, aby spojrzeć ponad Horyzont. Czy będziesz jednym z nich?

Czym jest Coriolis — Trzeci Horyzont?

To fabularna gra science-fiction o eksploracji i przygodzie, gra o spoglądaniu w próżnię rozciągającą się między gwiazdami. A za nią, głębiej, dalej, w odległym kosmosie, rozpościera się mistyczny Mrok, z którym przyjdzie ci się zmierzyć.

To świat, gdzie baśń i wiara w boskie Ikony splatają się nierozerwalnie z technologią. Świat dżinów, które mieszkają nie w butelkach, ale w cybernetycznych tabletach.

Na orbitach obcych planet poznasz nowych przyjaciół, ale też śmiertelnych wrogów. Będziesz odkrywać starożytne sekrety, wykonywać niebezpieczne misje dla potężnych frakcji, a nawet prowadzić własną polityczną grę w samym centrum wszechświata.

Pamiętaj jednak: jak przepowiadali kapłani, nad Trzeci Horyzont nadciąga Mrok Spomiędzy Gwiazd. Na twoich oczach ważą się losy całego świata. Weź sprawy we własne ręce, odpowiedz na wezwanie Coriolisa i uratuj cywilizację przed upadkiem!

Co w środku?

W tym podręczniku znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby rozpocząć przygody w świecie Trzeciego Horyzontu:

 • zasady rozgrywki: Coriolis – Trzeci Horyzont korzysta z mechaniki Year Zero Engine,  jednak z kilkoma modyfikacjami wpisującymi się w klimat orientalnej opery kosmicznej. Do gry dodano specjalne mechaniki walk kosmicznych, budowy i modyfikacji własnego statku, wiary w boskie Ikony, a także Punktów Akcji, dzięki którym postaci graczek mają większy wpływ na losy rozgrywki.
 • zasady tworzenia postaci oraz unikalnych statków kosmicznych, odpowiadających na indywidualne potrzeby załóg,
 • możliwość łączenia różnorodnych aspektów rozgrywki - od politycznych intryg i prób odnalezienia się między ścierającymi się ze sobą kulturami, przez awanturnicze misje najemników, po odkrywanie pełnych mistycyzmu tajemnic kosmosu,
 • wskazówki dla Mistrzów i Mistrzyń Opowieści do prowadzenia scenariuszy osadzonych pośród gwiazd Trzeciego Horyzontu oraz trzymającą w napięciu przygodę pt. Figurka Zhara Baghry.

Usłyszeliśmy głos społeczności!

Czemu przedsprzedaż rusza dopiero teraz? Prowadziliśmy dyskusje na temat problematycznych pojęć i ich alternatywnych tłumaczeń, słuchaliśmy na Discordzie pomysłów społeczności i argumentowaliśmy nasze propozycje. Szczegółowe podsumowanie zmian, jakie zaszły w tłumaczeniu Coriolisa, znajdziecie na naszym blogu: KLIK. Zaktualizowana wersja startera do pobrania za darmo TUTAJ.

Podążaj za głosem Ikon!

Głodni przygód? Sprawdź nasze inne gry fabularne!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

Zobacz sesję!

Przewodnik po Trzecim Horyzoncie

Wersja oryginalna: Free League
Opracowanie i redakcja: Tomas Härenstam, Nils Karlén
Tłumaczenie: Anna Skup i Piotr A. Wesołowski
Redakcja: Marcin Życzkowski, Lidka Migalska

 • Liczba stron: 385
 • Wydruk: w kolorze
 • Okładka: twarda
 • Format: A4
Produkt został dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej