Czy odważysz się odkryć tajemnice zakopane pod piaskami Egiptu?
 • -50%
 • Obecnie brak na stanie
Opowieści Baśniomistrza: Sekrety Smokolochów - USZKODZONE
Opowieści Baśniomistrza: Sekrety Smokolochów - USZKODZONE

Opowieści Baśniomistrza: Sekrety Smokolochów - USZKODZONE

wiek:
7+
liczba graczy:
1-5
język:
polski
rozgrywka:
z mechaniką

Produkty w outlecie to: gry uszkodzone w transporcie; egzemplarze ze zwrotów od klientów, ze sklepów i hurtowni; podręczniki z ekspozycji na stoiskach na konwentach.
Podręczniki mogą posiadać następujące wady:
- wgniecione narożniki
- rysy i/lub drobne nacięcia lub wgniecenia na okładce
- przetarcia na rogach i/lub okładce
- drobne naddarcia pojedynczych stron
- strony sklejone na krawędzi lub niedocięte
- wyblakłą lub przebarwioną okładkę
- naklejki z cenami na okładce lub widoczne ślady po nich
- drobne defekty w druku, które nie mają wpływu na treść (przebarwienia lub linie na stronach tytułowych czy wyklejce okładki)
Powyższe widoczne uszkodzenia nie przeszkadzają w rozgrywce, a podręczniki są kompletne i nadają się do gry.

UWAGA! Nie wysyłamy zdjęć dostępnych podręczników. Zakup pozycji z internetowego outletu wiąże się z brakiem możliwości wyboru konkretnego egzemplarza.

 

Dokąd prowadzą kręte korytarze Smokolochów?

Gdzieś głęboko pod ziemią rozciągają się długie korytarze, które skrywają wiele tajemnic. Liczni śmiałkowie zapuszczali się w czeluści Smokolochów, by stawić czoło przygodzie, odnaleźć cenne skarby i okryć się wieczną chwałą! Być może to wy jako pierwsi wytropicie olbrzymiego minotaura, zdobędziecie starożytny miecz lub pokonacie złego nekromantę? Tylko miejcie się na baczności! Wkraczacie do świata smoków, wampirów, arturiańskich legend i greckich mitów!

Czym są Opowieści Baśniomistrza?

Opowieści Baśniomistrza to seria wyjątkowych gier, łączących w sobie elementy gier fabularnych i paragrafowych. Otworzą przed Wami drzwi do świata niczym z baśni braci Grimm — pełnego tajemnic i potworów. Tutaj pobliski prastary las zamieszkuje straszliwa Baba Jaga, w Wieży Sztuk Tajemnych szkolą się przyszłe pokolenia czarodziejów, a Czerwony Kapturek zaradnie zbiera muchomory na spotkanie z groźnym wilkołakiem.

Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu. Opowieści Baśniomistrza są pomostem pomiędzy grami paragrafowymi a fabularnymi: nadadzą się zarówno dla początkujących, jak i prawdziwych weteranów gier, szukających czegoś nowego. W pojedynkę lub z przyjaciółmi wybierzecie się na niebezpieczne misje, lecz miejcie się na baczności! Tylko ci, którzy mają umiejętności, inteligencję i odwagę prawdziwych bohaterów przetrwają i powrócą do domu.

Solo czy w drużynie?

Chociaż powiadają, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, to w tej grze możesz rzucić wyzwanie przygodzie również w pojedynkę. Zasady są bardzo proste i plastyczne: zostały przewidziane zarówno dla grupy, jak i dla trybu solo. Jeśli więc jesteście fanami gier paragrafowych, możecie przeżyć swoją przygodę samotnie. Jeżeli natomiast wolicie gry fabularne, zagrajcie z rodziną lub przyjaciółmi!

W Smokolochach ryczą bestie

Jedną z największych zalet Opowieści Baśniomistrza jest ich magiczny klimat. Ta gra to nie tylko książka: na blackmonk.pl/posluchaj znajdziecie jeden z pejzaży dźwiękowych, jakie mogą wybrzmieć podczas Waszych przygód. Są to nagrania łączące odgłosy, muzykę i narrację. Gwarantują zupełnie nowy poziom zaangażowania w rozgrywkę i poczucia zanurzenia w jej świecie, wzmacniając tak nastrój, jak i opowieść. Narratorem polskiej wersji został Janusz Zadura, aktor głosowy znany m.in. z roli Rico w Pingwinach z Madagaskaru, Robin Hooda w Shreku i wielu audiobooków (m.in. książki z serii Świat Dysku).

Kim są Postacie?

W grze każdy z graczy tworzy swoją Postać, wybierając z dostępnych Klas Postaci. Dzięki prostej mechanice nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć zupełnie nową, własną Klasę Postaci! Wszystkie posługują się pięcioma prostymi statystykami i mają swoją unikalną Zdolność Specjalną. Czy staniesz się uczniem potężnego Czarodzieja, który chce przerosnąć swojego mistrza? Czy może wcielisz się w rolę zaradnej Złodziejki albo Szkota poszukującego drogi do domu? Możesz zostać nawet pałającym zemstą Piratem — wybór należy do Ciebie!

Dlaczego Opowieści Baśniomistrza?

 • Wyjątkowy klimat europejskich baśni, w którym odnajdą się młodsi oraz starsi gracze. To epicka przygoda fantasy dla każdego!
 • Wiele możliwości rozgrywki, która jest przyjazna zarówno dla początkujących, jak i ciekawa dla prawdziwych weteranów gier, szukających czegoś nowego.
 • Duża regrywalność oraz wiele scenariuszy, zapewniających dobrą zabawę na długie godziny! Zagrajcie jako drużyna lub solo!
 • Przepiękne, bajkowe ilustracje, pomocne mapy i dzienniki, a także pejzaże dźwiękowe, które wyniosą opowieść na zupełnie nowy poziom!

Co dalej?

Udało ci się dotrzeć do kresu tej przygody i poznać jej wszystkie zakończenia? Sięgnij po kolejne paragrafówki!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

 • 50 baśniowo ilustrowanych Obszarów
 • 14 klas postaci, gotowych do podróży
 • Dzienniki pomocne przy śledzeniu poczynań bohaterów
 • 10 gotowych Przygód wraz z mapami, które pozwolą wielokrotnie cieszyć się grą
 • Pejzaże dźwiękowe z niesamowitą narracją, które dodadzą klimatu każdej 
 • Format: A4
 • Liczba stron: 166
 • Wydruk: czarno-biały
 • Okładka: Twarda
 • Wersja oryginalna: The Story Masters Tales
 • Opracowanie i redakcja: Oliver McNeil, Nick Vuimin
 • Tłumaczenie: Tomasz Z. Majkowski
 • Redakcja: Monika Rajkowska-Fuczkiewicz
Produkt został dodany do listy życzeń