Pyrkonowe szaleństwo! Promocje na gry fabularne i paragrafowe

Posłuchaj Opowieści Baśniomistrza

Opowieści Baśniomistrza to seria wyjątkowych gier, łączących w sobie elementy gier fabularnych i paragrafowych. Otworzą przed Wami drzwi do świata niczym z baśni braci Grimm — pełnego tajemnic i potworów. Tutaj pobliski prastary las zamieszkuje straszliwa Baba Jaga, w Wieży Sztuk Tajemnych szkolą się przyszłe pokolenia czarodziejów, a Czerwony Kapturek zaradnie zbiera muchomory na spotkanie z groźnym wilkołakiem.

Dla kogo są Opowieści?

Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu. Opowieści Baśniomistrza są pomostem pomiędzy grami paragrafowymi a fabularnymi: nadadzą się zarówno dla początkujących, jak i prawdziwych weteranów gier, szukających czegoś nowego. W pojedynkę lub z przyjaciółmi wybierzecie się na niebezpieczne misje i poznacie niesamowite historie! 

Jak wygląda rozgrywka?

Nim zaczniecie grać, będziecie musieli wybrać zadanie oraz postaci, w które wcieli się każdy gracz i graczka. Następnie wyruszycie razem na niezwykłą przygodę w głąb Dziwnolasu. Poruszając się po specjalnej mapie, gdzie zaznaczono różne tajemnicze miejsca, będziecie podróżować w drużynie lub na własną rękę... by jak najszybciej odkryć wszystkie zakątki. Każdemu numerowi na mapie odpowiada paragraf w książce. 

Gdy twoja postać znajdzie się w nowym miejscu, Baśniomistrz lub Baśniomistrzyni przeczyta z książki opis tej lokacji i przedstawi, co możesz zrobić. Każdy wybór ma swoje konsekwencje - będziesz musiał stawić im czoła! - ale nie martw się! Wszystkie możliwe rozwiązania są opisane na stronie danej lokacji. Gdy wypełnicie wybraną na początku misję, gra dobiega końca. Jeżeli wam się nie uda, możecie spróbować jeszcze raz albo wybrać inne zadanie!

Solo czy w drużynie?

Chociaż powiadają, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, to w tej grze możesz rzucić wyzwanie przygodzie również w pojedynkę. Zasady są bardzo proste i plastyczne: zostały przewidziane zarówno dla grupy, jak i dla trybu solo. Jeśli więc jesteście fanami gier paragrafowych, możecie przeżyć swoją przygodę samotnie. Jeżeli natomiast wolicie gry fabularne, zagrajcie z rodziną lub przyjaciółmi!

Posłuchaj opowieści!

Jedną z największych zalet Opowieści Baśniomistrza jest ich magiczny klimat. Ta gra to nie tylko książka: na blackmonk.pl/posluchaj znajdziecie jeden z pejzaży dźwiękowych, jakie mogą wybrzmieć podczas Waszych przygód. Są to nagrania łączące odgłosy, muzykę i narrację. Gwarantują zupełnie nowy poziom zaangażowania w rozgrywkę i poczucia zanurzenia w jej świecie, wzmacniając nastrój i opowieść. Narratorem polskiej wersji został Janusz Zadura, aktor głosowy znany m.in. z roli Rico w Pingwinach z Madagaskaru, Robin Hooda w Shreku i wielu audiobooków (m.in. książki z serii Świat Dysku).

Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami rozciągał się wielki, prastary las. Był to las inny, niż wszystkie, pełen dziwów, o jakich nikomu się nie śniło. O lesie krążyły niesłychane opowieści: jedni powiadali, że w jego sercu stoi chatka straszliwej Baby Jagi, a inni, że las roi się od niesamowitych istot i baśniowych stworów. Las ten nazwano Dziwnolasem... a wy stoicie u jego progu!

Opowieści Baśniomistrza: Sekrety Smokolochów

Gdzieś głęboko pod ziemią rozciągają się długie korytarze, które skrywają wiele tajemnic. Liczni śmiałkowie zapuszczali się w czeluści Smokolochów, by stawić czoło przygodzie, odnaleźć cenne skarby i okryć się wieczną chwałą! Być może to wy jako pierwsi wytropicie olbrzymiego minotaura, zdobędziecie starożytny miecz lub pokonacie złego nekromantę? Tylko miejcie się na baczności! Wkraczacie do świata smoków, wampirów, arturiańskich legend i greckich mitów!

Opowieści Baśniomistrza. Księga Koszmarów: Transylwania

Wśród górskich szczytów prastarych Karpat rozciąga się mroczna kraina, gdzie bestie żywią się ludzkim strachem, a blask księżyca odbija się w ostrych kłach hrabiego-wampira. Witajcie w Transylwanii: to właśnie tutaj legendy stają się prawdą. Co przywiodło was w te niegościnne strony? Polowanie na wygłodniałego wilkołaka, czy próba powstrzymania obłąkanego naukowca? Szaleńcy! Przetrwacie noc, czy już nigdy nie ujrzycie słońca?

Materiały dodatkowe

Masz pytnia? Zadaj je tutaj!

Recenzje

Żądni przygód patroni Opowieści Baśniomistrza

Baniak Baniaka
Board Times
Gospoda RPG
Karczmarz
Kusi na kulturę
Na kanapie
Pop Books
RPGowa Alechemia
Kanał Termosa
Very Little Book Nerd
Produkt został dodany do listy życzeń