Czarni Mnisi ogłaszają erę nowego sklepu. Populacja promocji zwiększa się. Sprawdź!

Posłuchaj Opowieści Baśniomistrza

Opowieści Baśniomistrza to seria wyjątkowych gier, łączących w sobie elementy gier fabularnych i paragrafowych. Otworzą przed Wami drzwi do świata niczym z baśni braci Grimm — pełnego tajemnic i potworów. Tutaj pobliski prastary las zamieszkuje straszliwa Baba Jaga, w Wieży Sztuk Tajemnych szkolą się przyszłe pokolenia czarodziejów, a Czerwony Kapturek zaradnie zbiera muchomory na spotkanie z groźnym wilkołakiem.

Dla kogo są Opowieści?

Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu. Opowieści Baśniomistrza są pomostem pomiędzy grami paragrafowymi a fabularnymi: nadadzą się zarówno dla początkujących, jak i prawdziwych weteranów gier, szukających czegoś nowego. W pojedynkę lub z przyjaciółmi wybierzecie się na niebezpieczne misje, lecz miejcie się na baczności! Tylko ci, którzy mają umiejętności, inteligencję i odwagę prawdziwych bohaterów przetrwają i powrócą do domu.

Jak wygląda rozgrywka?

Nim zaczniecie grać, będziecie musieli wybrać zadanie oraz postaci, w które wcieli się każdy gracz i graczka. Następnie wyruszycie razem na niezwykłą przygodę w głąb Dziwnolasu. Poruszając się po specjalnej mapie, gdzie zaznaczono różne tajemnicze miejsca, będziecie podróżować w drużynie lub na własną rękę... by jak najszybciej odkryć wszystkie zakątki magicznego lasu. Każdemu numerowi na mapie odpowiada paragraf w książce. 

Gdy twoja postać znajdzie się w nowym miejscu, Baśniomistrz lub Baśniomistrzyni przeczyta z książki opis tej lokacji i przedstawi, co możesz zrobić. Każdy wybór ma swoje konsekwencje - będziesz musiał stawić im czoła! - ale nie martw się! Wszystkie możliwe rozwiązania są opisane na stronie danej lokacji. Gdy wypełnicie wybraną na początku misję, gra dobiega końca. Jeżeli wam się nie uda, możecie spróbować jeszcze raz albo wybrać inne zadanie!

Solo czy w drużynie?

Jedną z największych zalet Opowieści Baśniomistrza jest ich magiczny klimat. Ta gra to nie tylko książka: na blackmonk.pl/posluchaj znajdziecie jeden z pejzaży dźwiękowych, jakie mogą wybrzmieć podczas Waszych przygód. Są to nagrania łączące odgłosy, muzykę i narrację. Gwarantują zupełnie nowy poziom zaangażowania w rozgrywkę i poczucia zanurzenia w jej świecie, wzmacniając nastrój i opowieść. Narratorem polskiej wersji został Janusz Zadura, aktor głosowy znany m.in. z roli Rico w Pingwinach z Madagaskaru, Robin Hooda w Shreku i wielu audiobooków (m.in. książki z serii Świat Dysku).

Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu

Pierwszą Opowieścią Baśniomistrza są Tajemnice Dziwnolasu. Wkroczcie do świata pełnego fantastycznego folkloru, niezwykłych opowieści i potężnej magii! Wśród mrocznych, XVIII-wiecznych baśni braci Grimm będziecie musieli znaleźć swoją własną ścieżkę poprzez zdradzieckie, dzikie puszcze, odległe morza i pradawne lochy. Po drodze napotkacie przedziwne, mistyczne istoty, odnajdziecie zagubione, starożytne artefakty i poznacie wielu barwnych śmiałków. Czy u kresu okryjecie się chwałą, znani jako wielcy bohaterowie? Czy pozostanie po Was jedynie kolejna zapomniana opowieść?

Kim są Postacie?

W grze każdy z graczy tworzy swoją Postać, wybierając z dostępnych Klas Postaci. Dzięki prostej mechanice nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć zupełnie nową, własną Klasę Postaci! Wszystkie posługują się pięcioma prostymi statystykami i mają swoją unikalną Zdolność Specjalną. Czy staniesz się uczniem potężnego Czarodzieja, który chce przerosnąć swojego mistrza? Czy może wcielisz się w rolę zaradnej Złodziejki albo Szkota poszukującego drogi do domu? Możesz zostać nawet pałającym zemstą Piratem — wybór należy do Ciebie!

Materiały dodatkowe

Masz pytnia? Zadaj je tutaj!

Recenzje

Żądni przygód patroni Opowieści Baśniomistrza

Baniak Baniaka
Board Times
Gospoda RPG
Karczmarz
Kusi na kulturę
Na kanapie
Pop Books
RPGowa Alechemia
Kanał Termosa
Very Little Book Nerd
Produkt został dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej