Snujesz plany na przyszłość? Sprawdź nasze zapowiedzi!

Trophy Dark - Poznaj historię swojego końca

Nie jest to pełna nadziei opowieść o odważnych, brawurowych poszukiwaczach przygód, którzy zabijają smoki i wracają do miasta z worami pełnymi złota. To opowieść pełna grozy i strachu, a jej bohaterami są roszczeniowi grabieżcy, których czeka tragiczny koniec.

UWAGA! Gra zawiera drastyczne treści przeznaczone dla osób dorosłych.

Czym jest Trophy?

Trophy Dark to fabularna gra grozy o mrocznych lasach, pradawnych, zapomnianych grobowcach, przeklętych skarbach oraz skazanych na zagładę łowcach, pragnących zdobyć cenne trofea.

To historia ich fizycznego i psychicznego upadku, która – najprawdopodobniej – zakończy się ich śmiercią. 

W Trophy Dark możesz rozegrać krótkie, trwające jedną sesję opowieści, tak zwane wtargnięcia. Niezwykle prosta mechanika sprzyja budowaniu atmosfery grozy oraz pełnej sprzecznych emocji historii śmierci łowców skarbów. 

Kim są łowcy skarbów?

Gracze wcielają się w łowców skarbów: zdesperowane i tragiczne postaci. Zwabieni wizją nieskończonych bogactw, wyruszają do trawionego nienawiścią, wygłodniałego lasu, który chce pozbyć się ich za wszelką cenę.

W czasie wyprawy postaci będą mierzyć się z coraz straszliwymi przeciwnościami oraz potworami, aż do gorzkiego końca tej osobistej tragedii.

Czym wyróżnia się Trophy Dark?

  • Narracyjna rozgrywka: Trophy Dark kładzie duży nacisk na opowieść i budowanie pełnej grozy atmosfery. Gra wykorzystuje prosty system, który sprzyja tworzeniu mrocznych i pełnych napięcia historii.
  • Struktura wtargnięcia: Każda sesja, nazywana wtargnięciem, jest zaprojektowana tak, aby była samodzielną historią z jasno określonym początkiem i końcem. Poszukiwacze wyruszają w niebezpieczne miejsca, a ich podróż zwykle kończy się tragedią.
  • Dla dojrzałych odbiorców: Gra bada motywy chciwości, obsesji, kruchości ludzkiej egzystencji i konsekwencji działań postaci. Zawiera elementy horroru psychologicznego oraz horroru surwiwalowego, a wyprawy często prowadzą łowców skarbów na skraj ludzkiej wytrzymałości i rozsądku.
  • Prosta mechanika: Mechanika gry opiera się na rzutach kośćmi k6 z dodatkowymi modyfikatorami (za umiejętności czy przedmioty). Sukcesy i porażki w rzutach bezpośrednio wpływają na rozwój fabuły i losy postaci.
  • Dynamiczny rozwój postaci: Łowcy skarbów rozwijają się przez całą grę, ale ich rozwój często obejmuje zarówno zdobywanie nowych umiejętności, jak i traum, co odzwierciedla mroczny i pełen niebezpieczeństw świat gry. 

Materiały do pobrania

Już wkrótce!

Patroni

Produkt został dodany do listy życzeń