Snujesz plany na przyszłość? Sprawdź nasze zapowiedzi!

Coriolis - Trzeci Horyzont

To fabularna gra science-fiction o eksploracji i przygodzie, gra o spoglądaniu w próżnię rozciągającą się między gwiazdami. A za nią, głębiej, dalej, w odległym kosmosie, rozpościera się mistyczny Mrok, z którym przyjdzie ci się zmierzyć. Na orbitach obcych planet poznasz nowych przyjaciół, ale też śmiertelnych wrogów. Będziesz odkrywać starożytne sekrety, wykonywać niebezpieczne misje dla potężnych frakcji, a nawet prowadzić własną polityczną grę w samym centrum wszechświata.

Kim są Awanturniczki?

W grze Coriolis — Trzeci Horyzont wcielacie się w Awanturniczki oraz Awanturników, którzy łączą siły, aby stworzyć utalentowaną załogę statku kosmicznego. Wspólną decyzją graczy pozostaje, jak będzie wyglądać ta grupa i co połączyło ich razem. Każdy z bohaterów ma swoje unikalne zdolności, a także sekrety, problemy oraz relacje z innymi postaciami. Czy będzie to zręczny Agent, który przemierza kosmos w poszukiwaniu zemsty, czy niestrudzona Naukowczyni starająca się poznać prawdę o Mroku Spomiędzy Gwiazd? To twoja decyzja!

Przygodowa gra fabularna w klimacie orientalnej opery kosmicznej

Uniwersum Coriolisa to świat, gdzie baśń i wiara w boskie Ikony splatają się nierozerwalnie z technologią. Świat dżinów, które mieszkają nie w butelkach, ale w cybernetycznych tabletach. Świat emirów, których wojownicy dzierżą ostrza wibracyjne i przemierzają domenę swego władcy na antygrawitacyjnych ścigaczach. Świat, gdzie pałacowe intrygi toczą się w syntetycznych halach gigantycznych konstrukcji zawieszonych na orbitach obcych planet. 

Coriolis zabierze ciebie i twoich graczy w podróż przez barwny i niesamowity kosmos, w którym pozaziemskie piękno ściera się w walce z przerażającym Mrokiem.

Jak rozpocząć wędrówkę?

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z Coriolisem, możesz pobrać PDF darmowego Startera do tej gry. Wprowadzi cię on w niesamowity świat pomiędzy gwiazdami, zapoznasz się dzięki niemu także z podstawowymi mechanikami i znajdziesz tam gotową do rozegrania przygodę oraz wygenerowane postaci.

Kolejnym krokiem będzie podręcznik główny do gry fabularnej Coriolis — Trzeci Horyzont (nad którym jeszcze pracujemy!), który zabierze cię w podróż po całym wszechświecie. W środku znajdziesz:

  • pełne zasady i opis mechanik, jakimi rządzi się ta gra fabularna,
  • rozbudowane zasady tworzenia Awanturników i Awanturniczek,
  • wiele porad dla Mistrzów i Mistrzyń Gry,
  • mnóstwo informacji o fascynującym świecie Coriolisa,
  • zasady podróżowania i walk w kosmosie,
  • gotową do przeprowadzenia kampanię.

Scenariusze, dodatki i darmowe materiały

W planach mamy już wydanie kolejnych dodatków do Coriolisa, aby linia stale rozrastała się o nowe podręczniki.

Na naszej stronie znajdziesz również darmowe materiały, takie jak karty gotowych do gry postaci. Zajrzyj TUTAJ.

Masz pytania? Chcesz zapytać o radę? Dołącz do naszych społeczności!

Kosmiczni patroni linii Coriolis - Trzeci Horyzont

Karczmarz
Marsz Fantastyczny
Dobre Rzuty
WRPG
Żuław
Rzucaj Nie Gadaj
Refur Narrator
Karczmarz
Graj Kolektyw
Imaginarium RPG
fantastyczna kozetka
ustatkowany gracz
głowa pelna przygód
Daily Kraken
Jestem na przygodzie
Produkt został dodany do listy życzeń