Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!

O NAS

Była ciemna, listopadowa noc 2009 roku. Deszcz lał się strumieniami z nieba, a wiatr łamał gałęzie pobliskich drzew. O szyby okienne bębniły wielkie krople, wystukując szaleńczą melodię. Mężczyzna nie mógł spać. W głowie huczało mu od pomysłów. Musiał to zrobić. To był dobry plan. Głosy w jego głowie nie mogły się mylić, prawda?*

Właśnie wtedy Michał wpadł na pomysł, by kontynuować wydawanie imprezowej gry karcianej Munchkin pod szyldem Black Monk Games. Niecałe 3 lata później dołączyła do niego Daria i razem kontynuowali publikowanie tej szalonej gry. Lata mijały, do Zakonu Czarnych Mnichów dołączali nowi ludzie, w portfolio pojawiały się kolejne tytuły. Jednak w głębi swoich serc Mnisi zawsze wiedzieli, że ich przeznaczeniem jest, by wydawać w Polsce gry fabularne. Rynek był uznawany za przeklęty — wielu próbowało, ale niewielu odnosiło sukcesy. Oni jednak postanowili spróbować. Zapytali ludzi, czy chcą, by kolejne gry RPG pojawiały się w Polsce, a oni odpowiedzieli jednoznacznie. W 2018 roku Mnisi zorganizowali jak dotąd największą w Polsce kampanię crowdfundingową na publikację gry RPG. Właśnie w ten sposób została wydana 7. edycja Zewu Cthulhu

Pierwsze podręczniki zostały opublikowane w 2019 roku, ale od tamtego momentu wydano kilkanaście nowych dodatków oraz rozpoczęto współpracę z nowymi partnerami. Ciągle pojawiają się kolejne tytuły, a Czarni Mnisi nadal nie odsłonili wszystkich swoich kart...

*Oczywiście nikt już tak naprawdę nie pamięta, jaka była pogoda, a Michał nie słyszał w swojej głowie żadnych głosów, ale nie pozwólmy temu zepsuć dobrej opowieści :)

Poznaj najlepszy Zakon Czarnych Mnichów! 

ZESPÓŁ

MIchał 'Lisu' Lisowski

Tutaj powinien być opis Lisa, ale Lisu jest nieopisywalny niczym lovecraftowskie potwory.

Daria Pilarczyk

Oddajemy honory Najwyższej Kapłance Zakonu, której towarzyszy zawsze jej totemiczne zwierzę, husky o imieniu Luna. Wraz z kolejnym psim strażnikiem, Fado, odkrywają na spacerach sekrety mrocznych puszczy. Od dwudziestu lat Daria rzuca kośćmi losu w grach RPG, wzywana głosem Przedwiecznych. Odpiera też cylońskie najazdy w Battlestar Galactica i szkoli się w tajemnych technikach ogrodnictwa. Kto wie, co uda jej się wyhodować dzięki błogosławieństwu Shub-Niggurath?

Daria w Zakonie Czarnych Mnichów jest od 2012 roku i to oni wspólnie z Michałem dali mu początek. Zajmuje się tyloma rzeczami, że łatwiej byłoby wymienić, czym się nie zajmuje.

Marcin 'Chester' Bieliński

W rytm psychodelicznej muzyki elektronicznej po podziemnych korytarzach siedziby Zakonu przemyka na rolkach Wysoki Szaman Designu. Ciężko go złapać — podróżuje pomiędzy różnymi światami, czasem odwiedzając potrzebujące superbohaterów ulice Nowego Yorku, a innym razem pokonując Kessel Run dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Wszystko to tanecznym krokiem swinga, bo to właśnie taniec zajmuje w sercu Chestera szczególne miejsce.

Chester należy do Zakonu Czarnych Mnichów od 2014 roku; karierę zaczynał jako pół-grafik, pół-magazynier. Teraz tworzy przepiękne, choć bluźniercze grafiki, które cieszą oko... i potrącają kilka punktów poczytalności.

Konrad Fuczkiewicz

Przemierzając odległe, niekończące się światy, nasz Teurg Sprzedaży podróżuje od Novigradu przez 13 amerykańskich kolonii aż do Meridian i przeżywa po drodze niesamowite przygody. Po powrocie do domowego zacisza, Konrad oddaje się modelarstwu, powołując do służby nowe armie Chaosu i Necronów, po czym wkracza na ścieżkę kolejnych fantastycznych kampanii w uniwersum Warhammera 40k.

Konrad należy do Zakonu Czarnych Mnichów od 2015 roku. Jest niezastąpionym specjalistą sprzedaży, kierownikiem działu handlowego, koordynuje wszelkie działania dotyczące newsletterów oraz magicznych promocji. Jeśli ktoś ma pokazać innym nasze towary, to właśnie on!

Monika 'Blackie' Rajkowska-Fuczkiewicz

Następna stacja: Yakyakistan! Ostatecznie ktoś musi dbać o dobre relacje z jakami. A kto sprosta temu zadaniu lepiej, niż kucykowa maniaczka i zarazem nasza Czarodziejka Magii Designu? Poza kucykami, Blackie najszczerszą miłością darzy koty. Hoduje też liczne rośliny doniczkowe, gra w gry wideo, a hobbystycznie zajmuje się fotografią.

Blackie dołączyła do Zakonu Czarnych Mnichów w 2018 roku. Pełniąc funkcję Szefowej Działu Graficznego, utrzymuje harmonię w zespole graficznym. Dba, aby oprawa wizualna wszystkich naszych projektów była na najwyższym poziomie, a równowaga wszechświata pozostała niezachwiana.

Adam Wieczorek

Naczelny Cthultysta Zakonu usłyszał zew Przedwiecznych ponad 30 lat temu i po dziś dzień tkwi w świecie zakazanej magii oraz mrocznych rytuałów. Gdy akurat nie wertuje pod stołem kolejnego tomu zaklęć bądź nie poszukuje Necronomiconu, Adam, przy kuflu dobrego piwa, z dumą czuwa nad swoją kolekcją LEGO, którego pozostaje ogromnym pasjonatem.

Do Zakonu Czarnych Mnichów Adam dołączył w 2018 roku. Pełni rolę nie tylko Naczelnego Cthultysty, ale i naczelnego redaktora. Wcześniej zajmował się głównie linią Zewu Cthulhu, jednak ostatnimi czasy sprawuje redakcyjną pieczę także nad naszymi innymi produktami. Bo macki, jak wiadomo, sięgają coraz dalej!

Szymon Adler

Cthulhu, właź do gara, sałatka z ośmiornicą sama się nie zrobi, podobnie zresztą jak bluźnierczy bigos, który wykarmi pokaźne grono głodnych mnichów czy kultystów. A szefem kuchni, przygotowującym te potworne pyszności, jest nie kto inny, jak nasz Czarodziej z Magazynu! W poszukiwaniu kuchennych inspiracji, Szymon zapuszcza się w swoim Gundamie aż na dolne poziomy Coruscant. Chętnie oddaje się też modelarstwu i rytuałom malowania figurek.

W Zakonie Czarnych Mnichów Szymon jest od 2019 roku. Jako kierownik zakonnego magazynu, zaklina przed wysłaniem wszystkie paczki, żeby każda z nich dotarła na miejsce w jednym kawałku

Patrycja 'Dziczka' Olchowy

Mieszając w swoim potężnym kotle farby w nienazwanych przez ludzkość kolorach, Marketingowa Wiedźma przygotowuje się do walki... Z hordami niepomalowanych figurek do gier bitewnych. Ta bitwa kiedyś nadejdzie, a tymczasem, gdy tylko może, Patrycja spędza czas w świecie RPG-ów. Jest również wykwalifikowaną trenerką jednorożców, oddaną kultystką i mamą-już-nie-tylko-kotów.

Patrycja dołączyła do Zakonu Czarnych Mnichów w 2020 roku. Jako specjalistka od marketingu, wspiera działania Zakonu w zakresie social mediów. Toczy także zacięte negocjacje z bogami, aby rozszerzać nasze kontakty coraz dalej, aż poza znany nam świat.

Martyna Starczewska

Lawirując pomiędzy swoim czarnym a (prawie) białym kotem, Wróżka Mediów i Designu od lat obraca się w świecie sztuki i poznaje jej liczne formy: rysuje za pomocą ołówka, innym razem tworzy cyfrowo, a czasem tańczy w teatrze. Martyna chętnie wkracza też do Miasta Mgły lub staje naprzeciw Przedwiecznym... albo sama decyduje się zostać bogiem dla swoich simów.

W Zakonie Czarnych Mnichów Martyna jest od 2020 roku. Przez długi czas czuwała nad social mediami. Aktualnie skupia swoją magiczną moc wokół wyczarowywania fantastycznych grafik oraz rysunków – mroczne ilustracje jej autorstwa zawarte w naszych podręcznikach mieszają zmysły wielu kultystom.

Antoni Wicke

Niektórzy uczyli się liczyć przy pomocy liczydła, inni dodawali pod kreskę, natomiast nasz Menadżer ds. Kultystów wiedzę zgłębiał od najmłodszych lat dzięki kostkom do RPG. Kiedy Antoni nie snuje akurat swoich sekretnych planów dotyczących kolejnej ambitnej kampanii, zapuszcza się w dekadenckie, ponure zaułki Yharnam albo ogląda dobre anime.

Antoni należy do Zakonu Czarnych Mnichów od 2020 roku. Zarządza zastępami kultystów na zakonnym discordzie, zajmuje się także sklepem oraz obsługą techniczną. Poza tym strzeże przesyłek na magazynie i wieczorami rozsyła wyczekiwane PDF-y, żeby przyniosły trochę radości, zanim paczka dotrze na miejsce.

Monika Godyń

W pogoni za siedmioma Smoczymi Kulami, Czarownica Designu wpadnie czasem na rockowy koncert, a potem zawróci na porządną sesję fotografii artystycznej… bądź cosplayowej! Monikę od najmłodszych lat wciągnął też świat gier wideo, w końcu magii nie opanowuje się ot tak, prawda? Do tego wszystkiego jest wielbicielką horrorów oraz filmów i literatury fantastycznej.

Monika należy do Zakonu Czarnych Mnichów od 2020 roku. Swoje czary odprawia także w Chaosium, w jednej dłoni gromadząc ich moc, a w drugiej dzierżąc potęgę designu Black Monka. Zna wiele zaklęć, dzięki którym tworzy wyjątkowe grafiki przepełnione najczystszym duchem magii.

Adam Szelążek

Wpatrując się w obrazy innych, alternatywnych rzeczywistości, w których rodziły się pewne koncepty, nasz Czarnoksiężnik DTP snuł swoje własne wizje sztuki rysowniczej. Sam skromnie uważa, że robi to zupełnie amatorsko. Adam jest też fanem dobrej książki (a nawet wielu dobrych książek!) oraz wszelakich gier.

Adam przyodział kaptur Czarnego Mnicha w 2021 roku. Swoje doświadczenie w magicznych rytuałach dzieli pomiędzy naszym Zakonem a Chaosium. Jest prawdziwym mistrzem tajemnych sztuk składania ksiąg: wie doskonale, jak nagiąć tekst do swojej woli i w jaki sposób zakląć grafiki, aby jak najpiękniej prezentowały się na stronach podręczników.

Benjamin Taylor

Magazyn bywa polem zaciętych bitew, które wymagają najbardziej utalentowanych dowódców. Tak w Zakonie znalazł się Ben — historyk z pasji i zamiłowania. Zgłębiając wiedzę o dawnych czasach, Ben koncentruje się przede wszystkim na historii wojskowości XX wieku oraz historii starożytnej. Jest także zapalonym modelarzem i graczem gier bitewnych — historycznych i fantasy.

Ben dołączył do Zakonu Czarnych Mnichów w 2021 roku. Każdego dnia przygotowuje do wysyłki magiczne paczki, opatrując je zaklęciami ochronnymi w postaci wypełniacza. Jakie pradawne siły prowadzą go przy tym przez czeluści magazynu? Kto wie…

Dawid Kłaczyński

Dzieeeń dooobry, Night City! Z miasta snów, legend i niekończących się wyzwań wita was Fixer Wizerunku! Dawid jest muzykiem z zamiłowaniem do popkultury, archeologii i gamedevu. Najlepiej odnajduje się wśród neonów wielkiego miasta ze stabilnym łączem internetowym, analizując gry, filmy i seriale pod kątem fabularnym oraz światotwórzczym. Szczerze wierzy, że pewnego dnia doczeka się wszczepiania cybernetycznych chipów.

Dawid należy do Zakonu Czarnych Mnichów od 2022 roku. Zajmuje się szeroko pojętą komunikacją wizerunkową, czyli dba o rozszerzanie wpływów i listy przyjaciół naszego Zakonu, jednocześnie dbając o jak najlepsze relacje z naszymi aktualnymi partnerami.

Produkt został dodany do listy życzeń