Pyrkonowe szaleństwo! Promocje na gry fabularne i paragrafowe

Zagraj w Jedyny Pierścień

Jedyny Pierścień to oficjalna gra fabularna w świecie Władcy Pierścieni. Doskonale oddając klimat znany z powieści J.R.R. Tolkiena, Jedyny Pierścień zabierze was w najbardziej niezwykłą z podróży! Zbierzcie Drużynę i udajcie się na szlak w pogoni za tym, co najbliższe waszym sercom — czy będzie to wieczna chwała? A może nieskończone bogactwa lub niesienie pomocy przyjaciołom? Ta decyzja należy do was!

Kim są Bohaterowie?

W Jedynym Pierścieniu gracze i graczki wcielą się w Bohaterów oraz Bohaterki, którzy wyruszą w wielką wędrówkę, aby przeżywać liczne przygody. Każdy z Bohaterów ma swoje własne powody dla udania się na szlak. To od Was zależy, jakiego Bohatera stworzycie: możecie stać się dzielnym hobbitem starającym się uchronić swoje rodzinne Shire przed złem, krasnoludem poszukującym swojego dziedzictwa albo podążającym swoimi własnymi ścieżkami elfem z Lindonu. 

Śródziemie potrzebuje Bohaterów

Gdy pan Bilbo Baggins opuszczał Bag End w towarzystwie Gandalfa i trzynastu krasnoludów pod przywództwem Thorina Dębowej Tarczy, nie mógł przypuszczać, jak niesamowite przygody czekają go podczas podróży do Samotnej Góry. Minęło dwadzieścia lat, odkąd pan Baggins tajemniczo znikł i niespodziewanie się pojawił. 

Wielkie wydarzenia, jakie znacie z Władcy Pierścieni, są wciąż odległe o pięćdziesiąt lat: to czas, który wypełnić mogą wasze chwalebne przygody i czyny opiewane przez grajków w przyszłych balladach.

Bo musicie wiedzieć, że nad Eriadorem powoli gęstnieje Cień: jego złowieszcze wpływy starają się korumpować mieszkańców krainy i wraz z każdym dniem rosną w siłę. Czy zdołacie oprzeć się jego pokusom i zostaniecie Bohaterami, jakich w tych niepewnych czasach potrzebuje Śródziemie?

Gdzie rozpocząć wędrówkę?

Jedyny Pierścień: Zestaw Startowy zawiera wszystko, czego potrzeba do pierwszych rozgrywek:

 • pięć ekscytujących przygód,
 • broszura z uproszczonymi zasadami,
 • przewodnik po Shire,
 • gotowe postaci,
 • wielką dwustronną mapę Shire i Eriadoru,
 • karty rynsztunku, postaw bojowych i ról w podróży,
 • 8 kości do wykonywania testów. 

Swoje przygody w Śródziemiu możesz też rozpocząć od podręcznika głównego do gryJedyny Pierścień. Znajdziecie w nim:

 • kompletny zbiór zasad i mechanik,
 • ciekawe informacje na temat Śródziemia oraz ośmiu dostępnych do wyboru kultur,
 • bestiariusz tych mniej i bardziej potężnych przeciwników,
 • wyczerpujące rady dla Mistrzyń i Mistrzów Wiedzy,
 • gotową do gry przygodę pod tytułem Gwiazda we mgle.

Scenariusze, dodatki i darmowe materiały

Pierwszym dodatkiem do Jedynego Pierścienia jest Rivendell i Ekran Mistrzyni Wiedzy. Znajdziecie w nim dokładny opis siedziby tamtejszych Elfów i informacje o Ostatnim Przyjaznym Domu, a także nową kulturę do stworzenia Bohaterów i Bohaterek: Wysokie Elfy. Drugim dodatkiem do gry jest podręcznik pt. W ruinach utraconego królestwa. Udacie się w nim do Tharbad — miasta o gnijących fundamentach. Poznacie również historię Północnego Królestwa Arnoru, upadłego przed wielu, wielu wiekami. 

Materiały fanowskie

Wiele osób pokochało Jedyny Pierścień już od pierwszego wejrzenia i dlatego znajdziesz w internecie wiele interesujących materiałów stworzonych od fanów dla fanów! 

Masz pytania? Chcesz zapytać o radę? Dołącz do naszych społeczności!

Niesamowici patroni Jedynego Pierścienia

Carnival Team
Gotri
Graj Kolektyw
Gryf
Gry Frejtaga
Imaginarium RPG
Kanał Termosa
Karczmarz
Mój Loch
Quel
RPGowa Alchemia
Rzucaj nie gadaj
Topory
To ja go tnę
Produkt został dodany do listy życzeń