Czy odważysz się odkryć tajemnice zakopane pod piaskami Egiptu?

Okryj Vaesen. Mityczne Istoty

Vaesen. Mityczne istoty to gra fabularna w klimacie nordyckiego horroru, osadzona w gotyckim świecie XIX-wiecznej Północy, gdzie ludowe wierzenia i pradawne mity bywają straszną codziennością. Odległe, do dzisiaj niezaludnione tereny, zamieszkują przedziwne stworzenia starsze od ludzkości — tytułowe vaesen. Są to stwory pochodzące ze skandynawskiego folkloru, jak np. trolle, syreny, wilkołaki czy węże morskie, choć w podręczniku znajdziesz o wiele więcej wyjątkowych, mniej znanych istot!

Gra powstała na podstawie książki Nordiska vaesen, którą napisał i zilustrował Johan Egerkrans.

Kim są Widzący?

Tylko nieliczni mogą dojrzeć prawdziwą naturę vaesen. Gracze wcielą się w Widzących — ludzi, którzy otrzymali dar (czy przekleństwo?) dostrzegania mitycznych istot. Widzący przybędą na zamek Gyllencreutz w Uppsali i dołączą do Towarzystwa Ochrony Ludzkości oraz Studyjów nad Niewidzialnymi. Ponadto w naszym wydaniu znajdziesz dodany specjalnie na potrzeby polskiej edycji rozdział, który pozwoli ci umiejscowić akcję w XIX-wiecznym Królestwie Polskim, gdzie gracze staną się członkami Konfraterni Odkrywców Świata Niewidocznego.

Jak wkroczyć do świata skandynawskich mitów?

Aby poprowadzić swoje własne, niebezpieczne śledztwa sięgnij najpierw po podręcznik główny do Vaesen. Mityczne Istoty. W środku znajdziesz:

  • kompletny zbiór zasad i mechanik,
  • dokładną instrukcję tworzenia Widzących wraz z kilkoma archetypami do wyboru,
  • wyczerpujący opis świata oraz stworzeń ze skandynawskich mitów,
  • pomysły na nowe, autorskie przygody w świecie mitycznej Północy,
  • polski rozdział – zagraj w XIX-wiecznym Królestwie Polskim i stań twarzą w twarz z istotami ze słowiańskich opowieści,
  • gotową do poprowadzenia przygodę pod tytułem Taniec sennych mar.

Scenariusze, dodatki i darmowe materiały

Pierwszy dodatek możecie znaleźć już w naszym sklepie: jest to zbiór scenariuszy Ponury sekret i inne tajemnice. Zawiera on cztery zupełnie nowe przygody, które świetnie sprawdzą się jako kontynuacja dla scenariusza z podręcznika głównego. Dodatek wprowadza także nowych członków szwedzkiego Towarzystwa Ochrony Ludzkości oraz Studyjów nad Niewidzialnymi. Ponadto w Ponurym sekrecie znajdziesz nowego polskiego stwora oraz instrukcje, jak wprowadzić do gry Odkrywców z Królestwa Polskiego lub rozegrać scenariusze na ziemiach polskich.

Na naszej stronie znajdziesz również darmowe materiały, takie jak interaktywne oraz klasyczne karty postaci. 

Materiały fanowskie

Poznaj materiały stworzone przez fanów dla fanów! Oczywiście to tylko garstka z nich. Polecamy zajrzeć na strony naszych patronów po więcej mitycznej wiedzy!

Masz pytania? Chcesz zapytać o radę? Dołącz do naszych społeczności!

Widzący patroni linii Vaesen. Mityczne Istoty

Angry Boardgamer
Gospoda RPG
Graj Kolektyw
Gry Frejtaga
Imaginarium
Kanał Termosa
Refur Narrator
RPGowa Alchemia
Ucieczka z Arkham
Produkt został dodany do listy życzeń