Czy odważysz się odkryć tajemnice zakopane pod piaskami Egiptu?

Czym są gry paragrafowe?

Gry paragrafowe (paragrafówki, książki paragrafowe, gry książkowe, gamebooki) mają formę książki podzielonej na paragrafy kończące się kilkoma opcjami do wyboru. Taką książkę możesz przeczytać kilka razy, ponieważ wybierając różne ścieżki, za każdym razem historia potoczy się inaczej! Również zakończenia opowieści będą się od siebie różnić, gdy wybierzesz inną drogę. 

Opowieści, na które masz wpływ!

Znasz to uczucie, kiedy w horrorach grupa bohaterów postanawia zejść do piwnicy, z której dobiegają przerażające odgłosy, a ty zaklinasz ich, aby tego nie robili? W grach paragrafowych możesz ich powstrzymać i podjąć własną decyzję! Wreszcie będziesz mieć wpływ na opowieść. 

Jak grać w gry paragrafowe?

Na końcu każdego fragmentu (paragrafu), znajdziesz opcje do wyboru. Np. jeżeli chcesz, żeby bohater pojechał dalej pociągiem — przejdź do paragrafu nr 5, jeżeli wybierasz podróż samochodem — przejdź do paragrafu nr 20. Gdy już zdecydujesz, szukasz strony z odpowiednim paragrafem i czytasz dalej! 

Jak w każdej porządnej książce, zacznij od pierwszej strony i podążaj za treścią. Czasami na początku znajdziesz zasady, które będą towarzyszyć ci w rozgrywce, albo od razu przejdziesz do najlepszej części, czyli historii i wybierania, co zrobi bohater opowieści! 

Jakie są gry paragrafowe?

Gry paragrafowe mogą mieć mechanikę opierającą się na rzucaniu kośćmi, ale mogą polegać także na wybieraniu i śledzeniu odpowiednich paragrafów bez żadnych rzutów czy obliczeń. Tak samo twój bohater może posiadać specjalnie przygotowane statystyki lub nie - wszystko zależy od tego, po jaką paragrafówkę sięgniesz. Grając, wykonujesz instrukcje, które znajdziesz w odpowiednim paragrafie.

Czy mogę grać kilka razy?

Tak! Wszystkie nasze gry paragrafowe zawierają wiele różnych zakończeń i pozwolą ci przeżyć tę samą historię kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy… za każdym razem z zupełnie innym skutkiem! Możesz więc podejmować najróżniejsze wybory i na nowo odkrywać coś, czego nie udało ci się dowiedzieć przy poprzednim podejściu. Czy uda ci się poznać wszystkie zakończenia?

Jaka gra paragrafowa na początek?

Wybierz świat, który cię interesuje oraz poziom rozbudowania mechaniki, na jaki masz ochotę. Cały czas pracujemy nad nowymi grami paragrafowymi, więc zachęcamy, żeby zaglądać na naszą stronę! 

Seria Choose Cthulhu

horror, detektywistyczny,
bez mechaniki,
szybka rozgrywka, 
idealna w podróży

Jeśli szukasz prostych, krótkich paragrafówek z klimatyczną rozgrywką, wybierz serię Choose Cthulhu. Seria oparta na opowiadaniach H.P. Lovecrafta. Nie musisz ich znać, żeby cieszyć się grą! Znasz opowiadania? Poznaj alterantywne zakończenia!

Widmo nad Arkham

horror, współczesny świat, bez mechaniki, rozbudowane paragrafy, wielowątkowa historia

Jeśli interesuje cię wielowątkowa, dwutomowa, jedna z największych gier paragrafowych z ponad 1000 paragrafów i ponad setką zakończeń, ale bez mechaniki, wybierz Widmo nad Arkham. Gra uznanego, polskiego autora gier paragrafowych! 

Opowieści Baśniomistrza

fantasy, prosta mechanika, rozgrywka w drużynie lub solo, przygodowy charakter gry

Jeśli szukasz gry dla kilku osób (ale z opcją grania solo!), z prostą mechaniką, zapoznaj się z serią drużynowych gier paragrafowych: Opowieści Baśniomistrza. Stwórz postać, weź kości do ręki i wyrusz  w podróż!
Właśnie tłumaczymy kolejne części!

Samotnie Przeciwko Mitom

horror, detektwyistyczny,
rozbudowana mechanika, fascynujący świat, wysoka śmiertleność postaci

Jeśli chcesz rozegrać solo przygody w świecie Zewu Cthulhu z mechaniką znaną z tej gry fabularnej, wybierz jedną z gier z serii Samotnie Przeciwko Mitom! Jest to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z Zewem Cthulhu i grami fabularnymi (RPG)! 

Produkt został dodany do listy życzeń