Ho, ho, ho! Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Zamów i opłać zamówienie do 19.12.2023, żeby otrzymać paczkę przed świętami! [KLIKNIJ]

Czym są gry paragrafowe?

Gry paragrafowe mają formę książki podzielonej na paragrafy kończące się kilkoma opcjami do wyboru dla czytelnika. Możesz je przeczytać kilka razy i za każdym razem doprowadzić do innego zakończenia. Wreszcie historia potoczy się dokładnie tak, jak sobie wymarzysz! 

Znasz to uczucie, kiedy w horrorach grupa bohaterów postanawia zejść do piwnicy, z której dobiegają przerażające odgłosy, a ty zaklinasz ich, aby tego nie robili? W grach paragrafowych możesz ich powstrzymać i podjąć własną decyzję! Wreszcie historia potoczy się dokładnie tak, jak sobie wymarzysz!

Różne rodzaje gier paragrafowych

Gry paragrafowe mogą mieć mechanikę opierającą się na rzucaniu kośćmi, ale mogą polegać także na wybieraniu i śledzeniu odpowiednich paragrafów bez żadnych rzutów czy obliczeń. Tak samo twój bohater może posiadać specjalnie przygotowane statystyki lub nie - wszystko zależy od tego, po jaką paragrafówkę sięgniesz. Grając, wykonujesz instrukcje, które znajdziesz w odpowiednim paragrafie.

Czy mogę grać kilka razy?

Tak! Wszystkie nasze gry paragrafowe zawierają wiele różnych zakończeń i pozwolą ci przeżyć tę samą historię kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy… za każdym razem z zupełnie innym skutkiem! Możesz więc podejmować najróżniejsze wybory i na nowo odkrywać coś, czego nie udało ci się dowiedzieć przy poprzednim podejściu. Czy uda ci się poznać wszystkie zakończenia?

Seria Choose Cthulhu

bez mechaniki, szybka rozgrywka, 
idealna w podróży

Jeśli szukasz prostych, krótkich paragrafówek z klimatyczną rozgrywką, wybierz serię Choose Cthulhu. Seria oparta na opowiadaniach H.P. Lovecrafta. Nie musisz ich znać, żeby cieszyć się grą! Znasz opowiadania? Poznaj alterantywne zakończenia!

Widmo nad Arkham

bez mechaniki, rozbudowane paragrafy, wielowątkowa historia

Jeśli interesuje cię wielowątkowa, dwutomowa, jedna z największych gier paragrafowych z ponad 1000 paragrafów i ponad setką zakończeń, ale bez mechaniki, wybierz Widmo nad Arkham. Gra uznanego, polskiego autora gier paragrafowych! 

Opowieści Baśniomistrza

prosta mechanika, rozgrywka w drużynie lub solo, przygodowy charakter gry

Jeśli szukasz gry dla kilku osób (ale z opcją grania solo!), z prostą mechaniką, zapoznaj się z serią drużynowych gier paragrafowych: Opowieści Baśniomistrza. Stwórz postać, weź kości do ręki i wyrusz  w podróż!
Właśnie tłumaczymy kolejne części!

Samotnie Przeciwko Mitom

rozbudowana mechanika, fascynujący świat, wysoka śmiertleność postaci

Jeśli chcesz rozegrać solo przygody w świecie Zewu Cthulhu z mechaniką znaną z tej gry fabularnej, wybierz jedną z gier z serii Samotnie Przeciwko Mitom! Jest to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z Zewem Cthulhu i grami fabularnymi (RPG)! 

Produkt został dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej