Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu
Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu
Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu

Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu

wiek:
7+
liczba graczy:
1-5
język:
polski
rozgrywka:
z mechaniką

Opowieści Baśniomistrza to drużynowa gra paragrafowa, dzięki której wyruszycie na niesamowitą przygodę! 

Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu. W tej grze nie trzeba wymyślać własnych historii. 

 

Posłuchaj Baśniomistrza i odkryj sekrety drzemiące wśród drzew…

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami rozciągał się wielki, prastary las. Był to las inny, niż wszystkie, pełen dziwów, o jakich nikomu się nie śniło. O lesie krążyły niesłychane opowieści: jedni powiadali, że w jego sercu stoi chatka straszliwej Baby Jagi, a inni, że las roi się od niesamowitych istot i baśniowych stworów. Las ten nazwano Dziwnolasem... a wy stoicie u jego progu!

Czym są Opowieści Baśniomistrza?

Opowieści Baśniomistrza to seria wyjątkowych gier, łączących w sobie elementy gier fabularnych i paragrafowych. Otworzą przed Wami drzwi do świata niczym z baśni braci Grimm — pełnego tajemnic i potworów. Tutaj pobliski prastary las zamieszkuje straszliwa Baba Jaga, w Wieży Sztuk Tajemnych szkolą się przyszłe pokolenia czarodziejów, a Czerwony Kapturek zaradnie zbiera muchomory na spotkanie z groźnym wilkołakiem.

Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu. Opowieści Baśniomistrza są pomostem pomiędzy grami paragrafowymi a fabularnymi: nadadzą się zarówno dla początkujących, jak i prawdziwych weteranów gier, szukających czegoś nowego. W pojedynkę lub z przyjaciółmi wybierzecie się na niebezpieczne misje, lecz miejcie się na baczności! Tylko ci, którzy mają umiejętności, inteligencję i odwagę prawdziwych bohaterów przetrwają i powrócą do domu.

Solo czy w drużynie?

Chociaż powiadają, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, to w tej grze możesz rzucić wyzwanie przygodzie również w pojedynkę. Zasady są bardzo proste i plastyczne: zostały przewidziane zarówno dla grupy, jak i dla trybu solo. Jeśli więc jesteście fanami gier paragrafowych, możecie przeżyć swoją przygodę samotnie. Jeżeli natomiast wolicie gry fabularne, zagrajcie z rodziną lub przyjaciółmi!

W Dziwnolesie śpiewają ptaki

Jedną z największych zalet Opowieści Baśniomistrza jest ich magiczny klimat. Ta gra to nie tylko książka: na blackmonk.pl/posluchaj znajdziecie jeden z pejzaży dźwiękowych, jakie mogą wybrzmieć podczas Waszych przygód. Są to nagrania łączące odgłosy, muzykę i narrację. Gwarantują zupełnie nowy poziom zaangażowania w rozgrywkę i poczucia zanurzenia w jej świecie, wzmacniając tak nastrój, jak i opowieść. Narratorem polskiej wersji został Janusz Zadura, aktor głosowy znany m.in. z roli Rico w Pingwinach z Madagaskaru, Robin Hooda w Shreku i wielu audiobooków (m.in. książki z serii Świat Dysku).

Kim są Postacie?

W grze każdy z graczy tworzy swoją Postać, wybierając z dostępnych Klas Postaci. Dzięki prostej mechanice nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć zupełnie nową, własną Klasę Postaci! Wszystkie posługują się pięcioma prostymi statystykami i mają swoją unikalną Zdolność Specjalną. Czy staniesz się uczniem potężnego Czarodzieja, który chce przerosnąć swojego mistrza? Czy może wcielisz się w rolę zaradnej Złodziejki albo Szkota poszukującego drogi do domu? Możesz zostać nawet pałającym zemstą Piratem — wybór należy do Ciebie!

Dlaczego Opowieści Baśniomistrza?

 • Wyjątkowy klimat europejskich baśni, w którym odnajdą się młodsi oraz starsi gracze. To epicka przygoda fantasy dla każdego!|
 • Wiele możliwości rozgrywki, która jest przyjazna zarówno dla początkujących, jak i ciekawa dla prawdziwych weteranów gier, szukających czegoś nowego.
 • Duża regrywalność oraz wiele scenariuszy, zapewniających dobrą zabawę na długie godziny! Zagrajcie jako drużyna lub solo!
 • Przepiękne, bajkowe ilustracje, pomocne mapy i dzienniki, a także pejzaże dźwiękowe, które wyniosą opowieść na zupełnie nowy poziom!

Co dalej?

Udało ci się dotrzeć do kresu tej przygody i poznać jej wszystkie zakończenia? Sięgnij po kolejne paragrafówki!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

 • 50 baśniowo ilustrowanych paragrafów
 • 14 klas postaci, gotowych do podróży
 • Dzienniki pomocne przy śledzeniu poczynań bohaterów
 • 11 gotowych Przygód wraz z mapami, które pozwolą wielokrotnie cieszyć się grą
 • Format: A4
 • Liczba stron: 168
 • Wydruk: czarno-biały
 • Wersja oryginalna: The Story Masters Tales
 • Opracowanie i redakcja: Oliver McNeil, Nick Vuimin
 • Tłumaczenie: Tomasz Z. Majkowski
 • Redakcja: Monika Rajkowska-Fuczkiewicz
Produkt został dodany do listy życzeń