Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!

The Walking Dead - czy przetrwasz apokalipsę?

The Walking Dead to fabularna gra RPG o apokalipsie zombie, upadku cywilizacji, przetrwaniu i trudnych wyborach zwykłych ludzi, których los zmusił do zostania bohaterami. Akcja rozgrywa się w uniwersum jednego z najpopularniejszych seriali wszechczasów (ale nie musisz go znać, żeby cieszyć się grą!). Bądź jak Rick Grimes, Daryl Dixon, Maggie Greene czy Negan i zrób wszystko, aby przetrwać.

O czym jest The Walking Dead?

Na krótko przed wybuchem apokalipsy naukowcy odkryli nowego, groźnego wirusa, który sprawia, że umarli powracają jako żywe trupy. Te bezmyślne, zabójcze monstra są znane jako szwendacze i kieruje nimi tylko jedno: ich niezaspokojony głód. Choroba szybko rozprzestrzeniła się po całym globie i doprowadziła do upadku cywilizacji.

Ocalałe niedobitki ludzkości szybko zrozumiały, że mogą przetrwać jedynie w grupach. Ale czy na pewno?

Im więcej osób, tym więcej zapasów potrzeba, aby utrzymać wszystkich przy życiu… Konflikty między ocalałymi to zawsze tylko kwestia czasu. Choćbyś znalazł najbezpieczniejszą przystań, pamiętaj, że żywym nie można ufać jeszcze bardziej, niż martwym.

Kim są postacie graczy?

W The Walking Dead gracze wcielą się w ludzi, którym udało się przetrwać wybuch apokalipsy. Musieli pozostawić za sobą wszystkie wspomnienia o dawnym, zwyczajnym życiu, o bliskich, których stracili i których nie zdołali uratować. 

Przetrwanie jest oczywiście nadrzędnym celem ocalałych, ale zdecydowanie nie jedynym. Może jeden z bohaterów pragnie odbudować społeczeństwo i dać ludzkości nowy początek, drugi szuka zaginionej siostry, a trzeci pała żądzą zemsty? Uniwersum The Walking Dead jest w końcu pełne zaskakujących, angażujących i emocjonujących przygód.

Jak zacząć grać?

Najlepiej, jeżeli sięgniesz po Podręcznik główny! W środku znajdziesz:

  • Pełne zasady rozgrywki,
  • Opis świata i uniwersum The Walking Dead, dodatkowe informacje na temat apokalipsy, szwendaczy i ocalałych,
  • Zasady tworzenia postaci graczy i graczek,
  • Rozbudowaną mechanikę zarządzania bezpiecznym schronieniem,
  • Porady dla Mistrza Gry dotyczące prowadzenia sesji,
  • Rozdział poświęcony Atlancie po wybuchu apokalipsy i przygodę pt. Złoty ambulans,
  • Instrukcje gry w trybie solo.

Czy muszę znać serial The Walking Dead, żeby cieszyć się grą?

Nie, nie musisz znać uniwersum The Walking Dead. Ta gra jest po prostu świetną grą o zombie apokalipsie i można ją w pełni cieszyć się bez wcześniejszej znajomości serii!

Na czym polega mechanika gry?

The Walking Dead jest oparte na popularnej, prostej i nagrodzonej licznymi nagrodami mechanice Year Zero Engine, znanej z gier RPG takich jak Tajemnice Pętli, Blade Runner RPG czy Vaesen: Mityczne istoty. System jest wyjątkowo intuicyjny i idealnie nadaje się dla nowych graczy, którzy z pewnością załapią szybko najważniejsze zasady.

W The Walking Dead można zagrać na kilka sposobów: w trybie kampanii, trybie przetrwania lub trybie solo.

Kampanie są zazwyczaj dłuższe i składają się z kilku lub kilkunastu sesji, podczas gdy w trybie przetrwania na graczy czeka konkretne, niebezpieczne zadanie, które wykonują zazwyczaj w jedną lub dwie sesje. Innymi słowy, zaczynają in medias res! Tryb solo pozwala z kolei na (nie)przeżycie przygody w świecie żywych trupów bez Mistrza Gry, czy to w pojedynkę, czy to z innymi graczami.

Produkt został dodany do listy życzeń