Czy odważysz się odkryć tajemnice zakopane pod piaskami Egiptu?

Brindlewood Bay - mroczna, lecz sielankowa gra detektywistyczna

Poznaj Znawczynie Zbrodni! Te starsze panie, które ponad wszystko pokochały kryminalne zagadki, od dziesięciu lat co tydzień spotykają się w klubie książki detektywistycznej. Emerytura to dla nich wspaniały, ale jednocześnie wyjątkowo nudny czas. Dlatego ekscentryczne, żądne emocji i adrenaliny staruszki, po przygotowaniu obiadu dla ukochanych wnuczków, pomagają policji rozwiązywać wyjątkowo trudne sprawy!

Wkrótce odkryjesz, że nad Brindlewood Bay zbierają się czarne chmury. Czy rozległa wiedza na temat książek kryminalnych wystarczy, aby stawić czoła pradawnemu, straszliwemu złu, jakie przebudziło się pod miasteczkiem?

Czym jest Brindlewood Bay?

Brindlewood Bay jest grą fabularną, stylizowaną na sielankowy kryminał.  Nie daj się zwieść urokliwym widokom jak z pocztówki: miasteczko Brindlewood Bay skrywa wiele tajemnic! W miasteczku doszło ostatnio do wielu morderstw, za którymi stoi złowrogi kult śmierci, zwany Akuszerkami Odurzającej Otchłani.

Znawczynie Zbrodni będą musiały nie tylko unikać lokalnych stróżów prawa, którzy nie są zachwyceni ich śledczą samowolką, ale także zmierzyć się z okropnościami rodem z mitologii Cthulhu, uwielbianej przez miłośników twórczości H.P. Lovecrafta.

Kim są Znawczynie Zbrodni?

W Brindlewood Bay gracze wcielą się w członkinie klubu książki detektywistycznej o wdzięcznej nazwie Znawczynie Zbrodni. Uzbrojone w nieskończoną wiedzę kryminalną, jaką czerpią ze swoich ulubionych powieści oraz seriali, Znawczynie Zbrodni w mgnieniu oka rozpoznają parszywych złoczyńców. Jednak nie samymi zagadkami człowiek żyje: Znawczynie Zbrodni mają swoje specjalne, relaksujące hobby, które wcale nie musi być “typowe” dla miłej, dobrotliwej babuleńki. Niektóre z nich może lubią szydełkować albo piec ciasta, ale inne wolą driftować na motorze czy skakać ze spadochronem!

Jak zacząć przygodę z sielankowym kryminałem?

Sięgnij po podręcznik główny! Znajdziesz w nim wszelkie zasady niezbędne do rozgrywki, mechanikę tworzenia postaci, przedstawienie miasteczka oraz czyhającego nań zagrożeń, listę inspiracji oraz sześć tajemnic, które możesz wykorzystać na swoich sesjach!

Co wyróżnia Brindlewood Bay?

Dynamiczną rozgrywkę, nastawioną na opowiadanie historii i rozwiązywanie emocjonujących śledztw, wspiera zmodyfikowana mechanika Powered by the Apocalypse, co tworzy unikalną, sielankową atmosferę grozy! W dodatku gra stylizowana jest na stary serial kryminalny - jeśli myślisz, że Sandomierz jest ośrodkiem wszelkich zbrodni, poznaj Brindlewood Bay!

Na tle innych detektywistycznych gier Brindlewood Bay wyróżnia się szeregiem klimatycznych, innowacyjnych mechanik: 

  • Nawet Mistrz Gry nie wie, kto jest mordercą! Żadna poszlaka, podejrzany ani rozwiązanie nie są określone z góry: dzięki temu jako Mistrz Gry sam będziesz zaskoczony rozwojem opowieści!
  • Podczas emocjonujących śledztw Znawczynie Zbrodni stosują genialne triki kultowych detektywów pokroju Herculesa Poirot czy Sherlocka Holmesa: gracze mogą wybierać spośród kilkunastu niepowtarzalnych ruchów, a każdy z nich uczyni ich postać bardziej wyjątkową!
  • Uratuj swoją Znawczynię Zbrodni podczas przerwy na reklamę: opowiadając o czymś na wzór starej telewizyjnej reklamy pokroju Mango TV, możesz ocalić życie swojej postaci!
  • Staruszki mają swoją reputację w miasteczku, ale czy zdołają utrzymać ją prowadząc swoje śledztwa? Zwracaj uwagę na to, jak twoje działania wpływają na otoczenie - czasami społeczne konsekwencje mogą okazać się naprawdę tragiczne!
Produkt został dodany do listy życzeń