Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!

Władca Pierścieni 5E – Na szlaku nieskończonych przygód!

Władca Pierścieni 5E to gra fabularna stworzona na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena. Wkrocz do najpopularniejszego świata fantasy z mechaniką najpopularniejszego RPG, czyli Dungeons & Dragons na świecie i zostań Bohaterem Trzeciej Ery!

Czym jest Władca Pierścieni 5E?

Władca Pierścieni 5E to konwersja systemu Jedyny Pierścień na mechanikę 5. edycji Dungeons & Dragons. UWAGA! Nie jest to samodzielna gra: wymaga znajomości zasad 5. edycji. Podstawowe mechaniki, które wystarczą do gry, możesz pobrać TUTAJ.

Bilbo Baggins powrócił ze swojej wyprawy ponad 20 lat temu. Teraz przyszedł czas na ciebie! We Władcy Pierścieni 5E będziesz razem ze swoją Drużyną przemierzać bezdroża Eriadoru. Na szlaku natraficie na licznych, niebezpiecznych przeciwników, którzy zaczynają powoli wypełzać z Mordoru, udacie się na poszukiwanie drogocennych, starożytnych skarbów i spróbujecie zjednać sobie potężnych sojuszników.

Kim są Bohaterowie i Bohaterki?

We Władcy Pierścieni 5E gracze i graczki wcielają się w mieszkańców Samotnych Krain Eriadoru, którzy wyruszają w podróż swojego życia.

Postaci wywodzą się z jednej z sześciu kultur (ras): hobbitów z Shire, Bardingów, elfów z Lindonu, krasnoludów z plemienia Durina, ludzi z Bree lub Strażników Północy.

Każdy Bohater ma też swoje przymioty i powołanie (klasę), a poza tym opuszcza swój rodzinny dom z jakiegoś powodu: niektórzy robią to w pogoni za wiedzą, inni pragną nieść pomoc potrzebującym, a jeszcze inni poszukują wiecznej chwały lub skarbów. Z jakiego powodu twoja Bohaterka zdecydowała się na tę wyprawę? Ta decyzja należy do ciebie!

Od czego zacząć grać we Władcę Pierścieni

Do gry potrzebujesz podręcznika Władca Pierścieni Gra Fabularna oraz znajomości zasad Dungeons & Dragons 5E. Podstawowe zasady możesz pobrać TUTAJ. We Władcy Pierścieni 5E znajdziesz:

  • Nowe zasady, dzięki którym Władca Pierścieni 5E jest wyjątkowym połączeniem świata wykreowanego przez Tolkiena z mechaniką 5. edycji Dungeons & Dragons.
  • Omówienie podstawowych filarów rozgrywki we Władcę Pierścieni 5E: są to zasady wędrówki przez Śródziemie (Podróży), walk z potężnymi przeciwnikami (Potyczek) oraz oficjalnych audiencji u wpływowych postaci (Posłuchań).
  • Opisy, cechy oraz biegłości sześciu kultur, z których mogą wywodzić się Bohaterki i Bohaterowie: Bardingów, elfów z Lindonu, hobbitów z Shire, krasnoludów z plemienia Durina, ludzi z Bree oraz Strażników Północy.
  • Zagrożenia, na które Bohaterowie natkną się podczas swoich wypraw, niebezpiecznych, potężnych przeciwników, a także zasady Cienia oraz Oka Mordoru.
  • Obszerne opisy sześciorga Patronów, wpływowych osobistości, które sprawują pieczę nad Drużyną… a przy okazji bohaterów powieści Tolkiena, w tym Bilba Bagginsa czy Gandalfa Szarego.
  • Liczne porady oraz wskazówki, dzięki którym Mistrzowie i Mistrzynie Wiedzy będą w stanie oddać fantastyczny, niesamowity klimat Śródziemia.
  • Gotową do rozegrania przygodę pod tytułem Gwiazda we mgle.

Zobacz więcej materiałów na temat Władcy Pierścieni!

Produkt został dodany do listy życzeń