Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Jedyny Pierścień: W ruinach utraconego królestwa + PDF
Jedyny Pierścień: W ruinach utraconego królestwa + PDF

Jedyny Pierścień: W ruinach utraconego królestwa + PDF

wiek:
16+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Chcecie zapuścić się na odległe, opuszczone ziemie Eriadoru? W ruinach utraconego królestwa to dodatek do drugiej edycji Jedynego Pierścienia, gry fabularnej stworzonej na podstawie dzieł J.R.R. Tolkiena!

 

Poznajcie dziedzictwo Dúnedainów!

W zachodniej części Eriadoru, między Górami Mglistymi a Księżycowymi, hobbici zastali ludzi i elfów. Żyły tu jeszcze niedobitki Dúnedainów, królów wśród ludzi, pochodzących zza Morza, z Westernesse; lecz wymierali szybko, a ich ogromne Północne Królestwo pustoszało stopniowo. Teraz ta kraina, przez wielu uważana za opuszczoną, stanie się teatrem wielu nowych przygód!

W ruinach utraconego królestwa to dodatek do 2. ed. Jedynego Pierścienia, opowiadający o Samotnych Krainach południowego Eriadoru. Podręcznik przedstawia Śródziemie, jakim jest w roku 2965 – to jest w chwili, gdy rozpoczyna się akcja Jedynego Pierścienia. Opisuje tamtejsze ludy, miejsca, jakie zamieszkują, oraz wątłą nadzieję na lepszą przyszłość u schyłku Trzeciej Ery. Dodatek powstał z myślą o Mistrzyni Wiedzy, by wesprzeć ją w dziele przedstawiania Śródziemia wędrującym przez drogi i bezdroża Bohaterom.

W podręczniku znajdziecie:

  • Rozdział 1: Mgła nad Eriadorem przybliża Mistrzyni Wiedzy tereny południowego Eriadoru, gdzie kwitło kiedyś królestwo Arnoru. Szczególnie dużo uwagi poświęca burzliwej historii miasta Tharbad, które łatwo może stać się przystanią dla wędrownej Drużyny Bohaterów, przemierzającej okoliczne Samotne Krainy.
  • Rozdział 2: Czarne chmury zawiera z kolei budulec dla wielu opowieści o losach Eriadoru. Mistrzyni Wiedzy znajdzie tutaj wiele nowych narzędzi do kreowania przyszłości całego Eriadoru, w tym nowe postaci niezależne, ich cele oraz zagrożenia, które wiszą w powietrzu… a także stojących za nimi niegodziwców oraz ich nikczemne plany!
  • Rozdział 3: Tajemnicze miejsca dodaje dwanaście nowych lokacji do tych, które przedstawiono w podręczniku podstawowym. Są to zarówno “historyczne” lokacje z Hobbita oraz Władcy Pierścieni, jak i miejsca stworzone specjalnie na potrzeby gry.

Co dalej?

Gdy nadejdzie was ochota na kolejny posiłek... tzn. przygodę, to poniżej znajdziecie kolejne produkty, które nie zabiorą was na kolejną wyprawę, ale także przybliżą wam inne zakątki Śródziemia. 

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

  • Liczba stron: 125
  • Okładka: twarda
  • Format: A4
  • Wydruk: w kolorze

Wersja oryginalna: Free League
Opracowanie i redakcja: Gareth Hanrahan, Francesco Nepitello, Michael Duxbury, David Esbri, Lorenzo Fanelli, Sara Gianotto, Diogo Nogueira, Andy Slack
Tłumaczenie: Tomasz Z. Majkowski
Redakcja: Marzena Żyła, Monika Rajkowska-Fuczkiewicz

Produkt został dodany do listy życzeń