Czy odważysz się odkryć tajemnice zakopane pod piaskami Egiptu?
  • Darmowy PDF
PDF Zew Cthulhu: Starter Mity Wojny

PDF Zew Cthulhu: Starter Mity Wojny

Strażniku Tajemnic! Oto Starter do Zewu Cthulhu – Mitów wojny! Dzięki zawartym w nim podstawowym zasadom wprowadzisz swoje graczki niesamowity wir przygód łączących grozę rodem z opowieści H.P. Lovecrafta z koszmarami największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Twoi gracze staną się Konspiratorami, zwykłymi ludźmi próbującymi przetrwać w realiach okupacji i jednocześnie powstrzymać mroczne siły przed przejęciem kontroli nad naszym światem.

Starter zawiera przygodę dla początkujących Strażników i Badaczy pt. Noc Zagłady. 

 

Uniwersum H.P. Lovecrafta łączy się z koszmarami II Wojny Światowej

Szaleństwo i obłęd. Wojna sama w sobie to szaleństwo i obłęd: mówiliśmy sobie, że gorzej już być nie może. Pomyliliśmy się. Okazało się, że znaleźliśmy się między młotem a kowadłem, z jednej strony otoczeni ludzkim okrucieństwem, z drugiej zaatakowani przez coś, co nawet nie ma prawa istnieć.

Przenieście się w czas wojennej zawieruchy, by stanąć do walki na dwóch frontach: zmierzycie się nie tylko z ludzkim okrucieństwem, ale i przerażającą obojętnością mitów Cthulhu. Poznajcie rzeczywistość II wojny światowej z perspektywy Konspiratorów (cywili, partyzantów i żołnierzy), którzy powoli odkrywają, że poza straszliwa wojną, w Polsce i na świecie działają inne, mroczniejsze siły. 

Ten starter zawiera zbiór podstawowych zasad potrzebnych do rozpoczęcia przygody z grami fabularnymi. Jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię, który odgrywa także postaci spotykane przez graczy. Reszta uczestników gry to Badacze Tajemnic, rozwiązujący zagadki bohaterowie z przypadku, którzy próbują powstrzymać mroczne siły przed przejęciem kontroli nad naszym światem.

Starter zawiera przygodę dla początkujących Strażników i Badaczy pt. Noc Zagłady, któa przeniesie Was

NOC ZAGŁADY

Trwa II wojna światowa. Położone pośród pól i lasów spokojne miasteczko Zamościce nie zostało szczególnie boleśnie doświadczone przez niemiecką okupację. Wszystko zmienia się pewnej tragicznej nocy, gdy Niemcy podejmują próbę rozbicia lokalnej komórki ruchu oporu. Strzelanina i odgłosy rzezi nie pozwalają mieszkańcom zmrużyć oka. Pierwsze promienie porannego słońca ujawnią całą skalę dramatu. Gracze wcielają się w Konspiratorów – zwykłych mieszkańców Zamościc. Szybko odkryją, że piekielna noc była dopiero preludium do większego koszmaru. Tylko od ich determinacji i szybkich działań zależeć będzie los całej społeczności.

Szukasz innych darmowych materiałów do RPG? Sprawdź!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

Produkt został dodany do listy życzeń