Czy odważysz się odkryć tajemnice zakopane pod piaskami Egiptu?
Zew Cthulhu: Pulp Cthulhu - Limitowana Edycja Jubileuszowa + PDF
Zew Cthulhu: Pulp Cthulhu - Limitowana Edycja Jubileuszowa + PDF

Zew Cthulhu: Pulp Cthulhu - Limitowana Edycja Jubileuszowa + PDF

wiek:
16+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Edycja Jubileuszowa zawiera dodatkowy scenariusz Wrak, dostosowany do pulpowych zasad. 

Ta wersja okładki dostępna jest jedynie w naszym sklepie i jej nakład jest ograniczony.
Plik PDF Edycji Jubileuszowej nie różni się od pliku PDF wersji klasycznej. 

Pulp Cthulhu to gra pełna brawurowych przygód, mrocznych knowań i dzielnych Bohaterów. Dzięki tej książce, kilku kostkom i Księdze Strażnika do Zewu Cthulhu masz wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody i zgłębienia gier z gatunku pulp. Zawiera dodatkowe zasady do 7. edycji Zewu Cthulhu oraz cztery pełne akcji scenariusze. 

Wskazówki zawarte w tym podręczniku ułatwiają rozegranie pulpowych przygód w dowolnych realiach i epokach. Dzięki temu Strażnicy mogą dodać kolorytu wydarzeniom w latach 20. XX wieku, w czasach współczesnych czy w dowolnej innej epoce. To czas Bohaterów i wielkiej przygody!

 

Wielkimi krokami zbliżają się dwa ważne jubileusze dla Zewu Cthulhu! My już przygotowujemy się do ich świętowania i rozpoczynamy przedsprzedaż podręczników w limitowanych okładkach — specjalnie dla tych wszystkich, którzy właśnie teraz chcą dołączyć do grona Strażników oraz Strażniczek Tajemnic i rozpocząć swoją przygodę z Zewem Cthulhu.

Jubileusz 7. edycji Zewu Cthulhu
Lat Zewu Cthulhu w Polsce

Edycja Jubileuszowa zawiera dodatkowy scenariusz Wrak dostosowany do pulpowych zasad. Ten scenariusz nie ukazał się wcześniej w drukowanej wersji. 

Księga Strażnika oraz Pulp Cthulhu w limitowanych i ekskluzywnych okładkach zostaną wydane w przyszłym roku... ponieważ właśnie w 2024 roku mija dokładnie 10 lat od kiedy została wydana 7. edycja Zewu Cthulhu

To nie wszystko! Do przedsprzedaży trafia również Zasobnik Strażnika w wersji jubileuszowej, z nową grafiką na Ekranie Strażnika. Co dalej? W 2025 minie dokładnie 30 lat odkąd pierwszy podręcznik do Zewu Cthulhu trafił w macki... ręce polskich graczy. To właśnie wtedy wydawnictwo MAG wydało podręcznik do 5. edycji Zewu Cthulhu. Z tej okazji, do Księgi Strażnika i Pulpa Cthulhu dołączy Podręcznik Badacza w limitowanej i ekskluzywnej wersji.

Brawurowa walka z koszmarami mitów! Wzywamy wszystkich Bohaterów!

Pulp Cthulhu to gra pełna brawurowych przygód, mrocznych knowań i dzielnych Bohaterów. Dzięki tej książce, kilku kostkom i Księdze Strażnika do Zewu Cthulhu masz wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody i zgłębienia gier z gatunku pulp.

Czy masz dość tego, że twoi Badacze padają jak muchy, podejmując desperackie próby ocalenia ludzkości na całym świecie? Chciałbyś, żeby twoi Badacze mogli stanąć twarzą w twarz z potworami, zamiast kryć się po kątach i czekać, aż sobie pójdą? Pulp Cthulhu podbija stawkę i daje ci twardszych, sprawniejszych Bohaterów – takich, którzy mogą mierzyć się ze złowrogimi knowaniami mitów Cthulhu!

Wskazówki zawarte w tym podręczniku ułatwiają rozegranie pulpowych przygód w dowolnych realiach i epokach. Dzięki temu Strażnicy mogą dodać kolorytu wydarzeniom w latach 20. XX wieku, w czasach współczesnych czy w dowolnej innej epoce. To czas Bohaterów i wielkiej przygody!

Na stronach tego podręcznika znajdziesz:

 • Zmodyfikowany system tworzenia postaci, reguły dotyczące mocy parapsychicznych, poczytalności, nadludzkich umiejętności i szalonej nauki.
 • Wskazówki dla Strażników Tajemnic pozwalające tworzyć i prowadzić pulpowe sesje.
 • Wyjaśnienie, czym jest „pulpa” i jak wpasowuje się w obraz Ameryki w szponach wielkiego kryzysu lat 30. XX wieku i w przededniu II wojny światowej.
 • Zbiór barwnych złoczyńców i potworów, a także tajemniczych organizacji.
 • Cztery pełne akcji scenariusze, pozwalające zacząć zabawę z odpowiednim przytupem.
 • Stworzony specjalnie na potrzeby tej edycji rozdział poświęcony Polsce w latach 30. XX wieku, pozwalający przenieść akcję do nadwiślańskich miast i wiosek.
 • Kilka nowych ilustracji, które przygotowane zostały przez Jakuba Fatjanowskiego i Rafała Szłapę!

Scenariusze

Dezintegrator

Dezintegrator to scenariusz przeznaczony dla dwóch do pięciu graczy. Jego akcja rozgrywa się w  ustronnym hotelu u wybrzeży Nowej Anglii, pod koniec października. Za pośrednictwem wspólnego znajomego bogaty naukowiec i filantrop, profesor Lionel Finch, zatrudnił Bohaterów do wykonania dość nietypowego zadania

Czekając na huragan

Scenariusz Czekając na huragan rozgrywa się w Key West w czasie huraganu, który w dzień amerykańskiego Święta Pracy w 1935 roku uderzył w archipelag Florida Keys. Akcja płynie tu niezwykle wartko. W czasie, gdy wyspę pustoszy potężny cyklon, Bohaterowie muszą dodatkowo zmierzyć się z terroryzującymi miasto kultystami

Puszka Pandory

Do klubu nocnego w jednym z dużych miast trafia mityczny artefakt. Początkowo wszyscy uznają go za zwykły chwyt marketingowy, ale za tajemniczym urządzeniem i każdym, kto się na nie natknie, ciągnie się uporczywy pech. 

Powolny rejs do Chin

Rejs z San Francisco do Szanghaju był obietnicą wypoczynku i odrobiny wytchnienia, jednak pewien łotr postanowił ujarzmić moce nie z tego świata, sprawiając, że w czasie podróży nikt nie zaznał spokoju...

Wrak

Pomimo obaw, luksusowy jacht „Delilah” odbywa ostatnią podróż z Ameryki do nowego właściciela w Anglii. To, co zapowiada się na przyjemną podróż przez wody oceanu, przeradza się w desperacką walkę o przetrwanie.

Zobacz inne produkty w Edycji Jubileuszowej!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

 • Liczba stron: 324
 • Wydruk: Kolor
 • Okładka: twarda
 • Format: A4

Wersja oryginalna: Chaosium
Opracowanie i redakcja: Mike Mason, Alan Bligh, James Lowder, Jeff Tidball, Glyn White, Paul Fricker, Scott Dorward, Wolfgang Baur, Matt Sanderson i Dan Kramer
Tłumaczenie: Magdalena Kowalczuk i Jakub Radzimińsk
Redakcja: Adam Wieczorek, Paweł Marszałek
Ilustracja na okładce: Ola Larsson

Produkt został dodany do listy życzeń