Pyrkonowe szaleństwo! Promocje na gry fabularne i paragrafowe
 • -20%
Zew Cthulhu: Arkham + PDF
Zew Cthulhu: Arkham + PDF
Zew Cthulhu: Arkham + PDF
Zew Cthulhu: Arkham + PDF
Zew Cthulhu: Arkham + PDF

Zew Cthulhu: Arkham + PDF

wiek:
18+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

PDF już dostępny!
Przedsprzedaż tego produktu zakończyła się. Produkt wróci do sprzedaży po wysyłce zamówień przedsprzedażowych

Arkham to kompletny przewodnik po najsłynniejszym mieście Zewu Cthulhu. Znajdziesz tutaj opisy jego mieszkańców i ich spraw, dzielnic i Uniwersytetu Miskatonic, ale nie tylko! Ponieważ Arkham kryje w sobie mnóstwo tajemnic: od organizacji przestępczych i ich sekretnych lokali rozrywkowych, po mroczną historię z wiedźmią klątwą w tle.

 

Rusz na spacer po Arkham!

„…w niezmiennym, nawiedzonym, pełnym legend Arkham,
z tulącymi się do siebie dwuspadowymi dachami, zwieszającymi
się i zaciemniającymi poddasza, gdzie pośród mroku, w dawnych
czasach, przed ludźmi króla chroniły się czarownice”.
– H.P. Lovecraft, Sny w Domu Wiedźmy, tłum. Robert P. Lipski

Dołącz do naszej podróży po tym nawiedzanym przez liczne legendy mieście na brzegach rzeki Miskatonic w hrabstwie Essex w stanie Massachusetts. W tej publikacji znajdziesz opisy mieszkańców miasta, różnych działających w nim przedsiębiorstw oraz całej społeczności – począwszy od urzędów publicznych, a skończywszy na mrocznym półświatku. W Arkham mieszkają różnorodne istoty, mające swoje niedole i radości, swoje własne cele oraz… tajemnice.

Stwórz swoje Arkham!

Ten podręcznik to niezbędne źródło wiedzy podczas prowadzenia scenariuszy i przygód w Arkham, a także nieoceniona pomoc podczas rozgrywania kampanii w stylu sandbox.

W środku znajdziesz:

 • Historię Arkham i Uniwersytetu Miskatonic.
 • Opisy wszystkich dziewięciu dzielnic Arkham, z ponad 290 lokacjami.
 • Nowe zasady i umiejętności dla arkhamskich Badaczy.
 • Szczegóły dotyczące klubów, stowarzyszeń i organizacji Badaczy, w tym ponad 80 w pełni opisanych postaci.
 • Plotki i pogłoski, które można wykorzystać jako elementy do rozpoczęcia własnych scenariuszy lub jako tropy, które mają zmylić Badaczy!
 • Duże, rozkładane mapy Arkham i okolicznych terenów.

W Arkham zagrożenia związane z mitami Cthulhu są wszechobecne!

Stworzone przez H.P. Lovecrafta miasto tętni życiem. W mroku jego uliczek kryją się jednak rzeczy, które tylko czyhają na Badaczy Tajemnic! 

W opisie każdej z dzielnic Arkham znajdziesz zarówno najważniejsze punkty na mapie wraz z ich historią, opisem i powiązanymi z nimi osobami, jak i różnego rodzaju osobliwości, które z łatwością wykorzystasz do wciągnięcia Badaczy w kolejne spiski mrocznych sił czy tarapaty, z którymi będą musieli się zmierzyć! 

Co czai się na Cmentarzu Christchurch? Czym może zaskoczyć wizyta w sklepie z pamiątkami? Czy arkhamskie tunele podmiejskie naprawdę istnieją? To zaledwie ułamek tajemnic, które tylko czekają na odkrycie w tym nawiedzająco pięknym mieście!  

Podręcznik został zaprojektowany tak, aby można było z niego korzystać zarówno z zasadami zawartymi w klasycznym Zewie Cthulhu, jak i w Pulp Cthulhu.

Plan miasta dla Strażnika Tajemnic z podziałem na dzielnice i numeracją z podręcznika (po jednej stronie) i przedmieść (po drugiej)

Gazeta Arkham Advertiser

Plan miasta stylizowany na epokę z listą interesujących miejsc (po jednej stronie) i stanu Massachusetts (po drugiej stronie)

Patroni medialni:

Co dalej?

Poszukujesz kolejnych scenariuszy, wielkich kampanii lub tomów przepełnionych straszliwą wiedzą, które dodadzą jeszcze więcej szaleństwa do Twoich sesji? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy! 

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

Wersja oryginalna: Chaosium
Opracowanie i redakcja: Keith Herber, Mark Morrison, Richard Watts, Mervyn Boyd, Lynn Willis, John B. Monroe, Mike Mason, Bret Kramer, Ken Austin, Susan O'Brien
Tłumaczenie: Anna Maria Mazur
Redakcja: Adam Wieczorek, Paweł Marszałek

 • Liczba stron: 280
 • Wydruk: Kolor
 • Okładka: Twarda
 • Format: A4
Produkt został dodany do listy życzeń