Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
  • Darmowy PDF
PDF Coriolis - Trzeci Horyzont: Starter

PDF Coriolis - Trzeci Horyzont: Starter

wiek:
16+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Poznaj Coriolis – Trzeci Horyzont, grę o eksploracji i przygodzie, grę o spoglądaniu w próżnię, która rozciąga się między gwiazdami. A za nią, głębiej, dalej, w odległym kosmosie, rozpościera się mistyczny Mrok. 

W tym Starterze znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby rozpocząć swoją przygodę w świecie Trzeciego Horyzontu!

 

Posłuchaj! Oto wezwanie Coriolisa, niosące się z minaretów ludzkiej wyobraźni.

Najwyższa pora wyruszyć na odległe rubieża kosmosu! Coriolis – Trzeci Horyzont to fabularna gra science-fiction, która pozwoli ci eksplorować i przeżywać nieskończone, niebezpieczne przygody w ogromnej, tętniącej życiem galaktyce! Czy odpowiesz na wezwanie Coriolisa i zdołasz ocalić cywilizację przed upadkiem? Czy jednak – zgodnie z prastarą przepowiednią – Mrok Spomiędzy Gwiazd zwycięży i pochłonie wszystko, co było kiedykolwiek znane ludzkości?

W tym Starterze znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby rozpocząć swoją przygodę w świecie Trzeciego Horyzontu:

  • podstawowe zasady rozgrywki, korzystania z Umiejętności i prowadzenia walki,
  • trzymający w napięciu scenariusz Kwiaty Mroku,
  • gotowe do gry postaci wraz z ich historią i relacjami.

Poznaj Coriolis – Trzeci Horyzont, grę o eksploracji i przygodzie, grę o spoglądaniu w próżnię, która rozciąga się między gwiazdami. A za nią, głębiej, dalej, w odległym kosmosie, rozpościera się mistyczny Mrok. To świat, gdzie baśń i wiara w boskie Ikony splatają się nierozerwalnie z technologią. Świat dżinów, które mieszkają nie w butelkach, ale w cybernetycznych tabletach. Świat emirów, których wojownicy dzierżą ostrza wibracyjne i przemierzają domenę swego władcy na antygrawitacyjnych ścigaczach. Świat, gdzie pałacowe intrygi toczą się w zbudowanych z syntetyków halach gigantycznych konstrukcji zawieszonych na orbitach obcych planet.

Unieś wzrok tam, gdzie na kopule nocnego nieboskłonu lśnią w oddali obce konstelacje. Dzięki nim stary mędrzec może wytyczyć kurs swego okrętu i dotrzeć do bezpiecznej przystani. Szybko zauważysz, że kopuła jest holo-rzutem na tafli zaawansowanego technologicznie projektora, a mędrzec ma na sobie luźny chałat pokryty misternym haftem, pospinany polimerowymi pasami ładownic od zaawansowanej broni impulsowej. Jego okręt to międzygwiezdny frachtowiec opuszczający właśnie lądowisko wyniesione na kamiennych dźwigarach, rytych ze smaganych wiatrem skał. Wyobraź sobie tętniący życiem bazar pełen przypraw i zwierząt jucznych, przycupnięty w cieniu kolosalnego monolitu, którego struktura pulsuje obcością. Wyobraź sobie światy połączone Wrotami i wraki śpiące w próżni.

Usłyszeliśmy głos społeczności!

Choć w próżni nie słychać dźwięku, głos naszej społeczności usłyszeliśmy głośno i wyraźnie! Gdy oddaliśmy w ręce naszych fanów starter do systemu Coriolis, zebraliśmy wszystkie spostrzeżenia o zastosowanych w polskiej edycji tłumaczeniach i nazwach własnych. Te uwagi trafiły do naszego zespołu redakcyjnego i pod tym linkiem można znaleźć listę zmian, która jest efektem wytężonej pracy redaktorów i tłumaczy - wszystko po to, by jak najlepiej oddać klimat i charakter systemu. Zaktualizowana wersja startera zostanie opublikowana do końca kwietnia 2023. 

Szukasz innych darmowych materiałów do RPG? Sprawdź!

Produkt został dodany do listy życzeń