Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
  • Obecnie brak na stanie
Zew Cthulhu: Zasobnik Strażnika + PDF

Zew Cthulhu: Zasobnik Strażnika + PDF

wiek:
16+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Narzędzie dla Strażników zawiera solidny 3-panelowy ekran Strażnika z kluczowymi zasadami, broszurę z informacjami do szybkiego poruszania się po Księdze Strażnika, dwa ekscytujące scenariusze z obsadą gotowych do gry Badaczy oraz trzy mapy plakatowe.

Zew Cthulhu: Zasobnik Strażnika dostępny jest w wersji z nową ilustracją. Sprawdź TUTAJ!

 

Zasobnik Strażnika jest świetną pomocą podczas gry w Zewu Cthulhu!

  • Ekran jest zrobiony z grubej, twardej okładki, rozkładanej do szerokości ok. 85 cm. Jedna strona zawiera piękną i niepokojącą jednocześnie ilustrację.
  • Tył ekranu, strona Strażnika, zbiera i podsumowuje ważne zasady, statystyki i wykresy, aby pomóc Strażnikowi podczas sesji.
  • Wewnątrz znajdują się dwa gotowe do gry scenariusze osadzone w Lovecraft Country w latach dwudziestych: „Blackwater Creek” i „Niewyrównane rachunki”, w tym dwunastu gotowych do gry, wstępnie wygenerowanych Badaczy.
  • Dodatkowo zawiera 5 kart Badaczy i kolorowe Krainy Lovecrafta, Świata Cthulhu i Arkham i okolic.

Scenariusze

Blackwater Creek 

Ponad cztery miesiące temu doktor Henry Roades z wydziału archeologii na Uniwersytecie Miskatonic w Arkham w stanie Massachusetts prowadził niewielkie badania w okolicy Blackwater Creek. Zapiski historyczne wskazywały, że znajdzie tam pozostałości Przystani Cade’a, kolonialnej osady w dolinie rzeki Miskatonic, której nagły upadek stał się źródłem lokalnych legend. Roades miał nadzieję znaleźć dowody, pozwalające ustalić prawdziwą historię osady. To, co znalazł, okazało się znacznie dziwniejsze, niż początkowo przypuszczał.

Niewyrównane Rachunki

W czwartkowy poranek, 26 października 1922 roku Badacze zostają wezwani do biura Mordechaja „Młota” O’Leary’ego na South French Hill Street, w dzielnicy French Hill. Mają znaleźć „Lepkiego Jacka”, złodziejaszka, który naraził się na gniew O’Leary’ego. Dokonał trzech włamań bez odpalenia działki mafiosowi. „Lepki Jack” widziany był ostatnio, gdy dokonywał rabunków na Uniwersytecie Miskatonic, w bibliotece uczelnianej i mieszkaniu jednego z profesorów. Gracze muszą jak najszybciej odnaleźć „Lepkiego Jacka” albo narażą się na gniew Mordechaja O’Leary’ego, rozładowywany ciosami jego młotka ciesielskiego.

Co dalej?

Poszukujesz kolejnych scenariuszy, wielkich kampanii lub tomów przepełnionych straszliwą wiedzą, które dodadzą jeszcze więcej szaleństwa do Twoich sesji? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy! 

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

  • Ekran Strażnika
  • 2 gotowe do gry scenariusze: Blackwater Creek i Niewyrównane rachunki
  • 12 gotowych do gry Badaczy
  • 5 pustych kart Badaczy
  • 3 mapy: Kraina Lovecrafta, Świat Cthulhu oraz Arkham i okolice

Wersja oryginalna: Chaosium
Opracowanie i redakcja: Mike Mason, Scott Dorward, Paul Fricker
Tłumaczenie: Jacek Czuba
Redakcja: Adam Wieczorek, Paweł Marszałek, Jerzy Rzymowski

Produkt został dodany do listy życzeń