Promocje spoza czasu dotarły do naszego sklepu! Sprawdź tu!
 • Obecnie brak na stanie
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF

Blade Runner Gra Fabularna - Zestaw Startowy + PDF

wiek:
18+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Przedsprzedaż tego produktu zakończyła się. Produkt wróci do sprzedaży po zakończeniu wysyłki egzemplarzy przedsprzedażowych.

Oficjalna gra fabularna na podstawie powieści Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? autorstwa Philipa K. Dicka oraz kultowych ekranizacji filmowych!

Los Angeles. Neonowo-noirowa kraina cudów, która odbierze ci dech – w taki czy inny sposób. Poruszający wyobraźnię świat kontrastów i konfliktów, gdzie śmiało zadaje się trudne pytania i drąży kwestie siły empatii, toksyczności strachu czy brzemienia człowieczeństwa w nieludzkich czasach. Wyraziste, bezwzględne igrzysko nieskończonych możliwości, które brutalnie stawia cię na nogi i wali prosto w pysk, wyrywając ze snu. 

Czas zacząć żyć. Albo czas umierać.

Laureat złotej nagrody ENNIE w kategorii Best Cartography 2023

 

Czy tli się w tobie iskra człowieczeństwa?

Kiedyś Los Angeles było miastem nieskończonych możliwości. Krainą lśniących w słońcu wieżowców, spełnieniem marzeń każdego młodego człowieka. Mówili: per aspera ad astra - a nieboskłonem było Los Angeles. Miasto aniołów.

Wkrótce gwiazdy zmieniły się w neony. 

Po zmroku Los Angeles jest bardziej ponure, a jego kręte ulice nierzadko spływają krwią. Właśnie dlatego każdego dnia ruszasz na służbę. Oto twój osobisty dramat: stróż porządku, którym straszy się małe dzieci. Miasto się ciebie lęka. Gardzi. Bez ciebie jest skazane na zagładę. Trwasz w deszczu, we mgle i ciemności, pośród chaosu kipiących tłumów. W wytartym prochowcu, wiecznie na tropie czegoś nieuchwytnego.

Oto Zestaw Startowy, dzięki któremu zyskasz wszystkie narzędzia, jakich potrzebujesz, by poznać grę fabularną Blade Runner, nauczyć się podstawowych zasad mechanicznych i rozegrać swoje pierwsze Dochodzenie. Staniesz się tytułowym łowcą androidów z Wydziału Wykrywania Replikantów Departamentu Policji Los Angeles. Jako detektyw - człowiek albo replikant - zmierzysz się z kryminalnymi zagadkami deszczowego megalopolis skąpanego w świetle pulsujących neonów. Każdy dzień to kolejne śledztwa, kolejne akta spraw na Twoim biurku, kolejne trudne pytania bez odpowiedzi i kolejny dramat, który w zasadzie cię nie dotyczy. Ale ktoś musi dźwignąć to brzemię na swoich barkach. Padło na ciebie. 

W pudełku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do rozgrywki:

 • 80-stronicową broszurę ze skondensowanymi zasadami opartymi na znanej i lubianej mechanice Year Zero Engine, skrojonej specjalnie na potrzeby Blade Runnera.
 • 56-stronicową broszurę Elektryczne sny – pierwsze oficjalne Akta Dochodzenia, które muszą rozgryźć łowcy androidów.
 • Cztery gotowe postacie.
 • Kolorową mapę Los Angeles roku 2037 o wymiarach 864 mm × 558 mm.
 • 26 kolorowych pomocy do gry, takich jak zdjęcia miejsca zbrodni, dane, dokumenty czy mapy.
 • Specjalną kopertę do przechowywania materiałów dowodowych.
 • 70 wysokiej jakości kart przedstawiających postacie niezależne, manewry i przeszkody podczas pościgów oraz inicjatywę podczas walki.
 • Kartę Terminarza Dochodzenia.
 • 8 specjalnych, przezroczystych kostek – po dwie K6, K8, K10 i K12.

Gra fabularna Blade Runner poszerza granicę kryminalnych RPG, dając grającym narzędzia niezbędne w trakcie każdego śledztwa, a nie tylko podczas dymisji replikantów. Ponadto świat i mechanika gry podkreślają najważniejsze motywy serii Blade Runner - brutalną akcję, intrygi korporacji, dramat rozpadu tożsamości oraz konflikty moralne.

Podczas gry zwątpisz w przyjaciół, będziesz współczuć wrogom i sprawdzisz, ile i czy w ogóle zostało w tobie nadziei oraz człowieczeństwa.

WAŻNE! Zestaw Startowy do gry fabularnej Blade Runner w swojej treści odnosi się do zawartości Podręcznika Głównego. W Zestawie Startowym znajdziesz skrót zasad oraz Akta Dochodzenia, czyli scenariusz, dzięki któremu z łatwością wkroczysz wraz z przyjaciółmi do dystopijnego Los Angeles, nauczysz się zasad w praktyce oraz staniesz przed pierwszymi dylematami, jakie są nieodzowną częścią rozgrywki w tym systemie. Aby móc cieszyć się wszystkimi możliwościami systemu, rozwijać swoje postacie oraz móc tworzyć nowe, niezbędne będzie sięgnięcie po Podręcznik Główny do gry fabularnej Blade Runner. Ponadto, mapa LA, zestaw 8 kości, czy talię kart z postaciami niezależnymi, manewrami, przeszkodami podczas pościgu oraz inicjatywą będą przydatne również podczas innych, stworzonych przez ciebie Dochodzeń. 

UWAGA! Niniejsza gra, tak jak cała seria Blade Runner, podejmuje trudne zagadnienia egzystencjalne. Pozwala tworzyć brutalne, niepokojące historie i kwestionować osobiste przekonania grających. W związku z czym nie nadaje się dla dzieci.

Produkcja Zestawu Startowego odbywa się w Chinach, co wpływa na czas produkcji oraz wysyłki. 

Zobacz wszystkie produkty w serii!

Patroni projektu

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

 • 80-stronicową broszurę ze skondensowanymi zasadami opartymi na mechanice Year Zero Engine,
 • 56-stronicową broszurę Elektryczne sny – pierwsze oficjalne Akta Dochodzenia,
 • Cztery gotowe postacie,
 • Kolorową mapę Los Angeles roku 2037 o wymiarach 864 mm × 558 mm.
 • 26 kolorowych pomocy do gry,
 • Specjalną kopertę do przechowywania materiałów dowodowych,
 • 70 wysokiej jakości kart przedstawiających postacie niezależne, manewry i przeszkody podczas pościgów oraz inicjatywę podczas walki,
 • Kartę Terminarza Dochodzenia,
 • 8 specjalnych, przezroczystych kostek

Wersja oryginalna: Free League
Opracowanie i redakcja: Tomas Härenstam, Joe LeFavi, Martin Grip, Nils Karlén, Gareth Mugridge
Tłumaczenie: Tomasz Z. Majkowski
Redakcja: Monika Rajkowska-Fuczkiewicz, Dawid Kłaczyński

©2022 Alcon Entertainment, LLC. All rights reserved.

Produkt został dodany do listy życzeń