Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Brindlewood Bay + PDF
Brindlewood Bay + PDF
Brindlewood Bay + PDF
Brindlewood Bay + PDF

Brindlewood Bay + PDF

wiek:
16+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Poznaj Znawczynie Zbrodni! Te starsze panie, które ponad wszystko pokochały kryminalne zagadki, od dziesięciu lat co tydzień spotykają się w klubie książki detektywistycznej. Emerytura to dla nich wspaniały, ale jednocześnie wyjątkowo nudny czas. Dlatego ekscentryczne, żądne emocji i adrenaliny staruszki, po przygotowaniu obiadu dla ukochanych wnuczków, pomagają policji rozwiązywać wyjątkowo trudne sprawy!

Wkrótce odkryjesz, że nad Brindlewood Bay zbierają się czarne chmury. Czy rozległa wiedza na temat książek kryminalnych wystarczy, aby stawić czoła pradawnemu, straszliwemu złu, jakie przebudziło się pod miasteczkiem?

Laureat złotej nagrody ENNIE w kategorii Best Electronic Book 2023

 

Sielankowa gra z tajemniczym morderstwem w tle!

W tej grze fabularnej gracze wcielają się w grupę starszych pań, które ponad wszystko pokochały kryminalne zagadki i od dziesięciu lat co tydzień spotykają się w klubie książki detektywistycznej. Ekscentryczne i żądne przygód staruszki pomagają policji rozwiązywać sprawy prawdziwych morderstw!

W trakcie kolejnych śledztw Znawczynie Zbrodni dowiadują się o okultystycznym spisku łączącym wszystkie zabójstwa. Czy rozległa wiedza na temat książek kryminalnych wystarczy, by stawić czoła pradawnemu złu, jakie przebudziło się pod miasteczkiem?

Ta mroczna, lecz przytulna gra detektywistyczna łączy klimaty serialu telewizyjnego Napisała: Morderstwo z grozą rodem z dzieł H.P. Lovecrafta oraz elementami kosmicznego horroru, „kameralnych” dramatów kryminalnych i amerykańskich tasiemców telewizyjnych.

Podręcznik zawiera:

  • Zasady bazujące na Apocalypse World Vincenta i Meguey Bakerów oraz na The Between Jasona Cordovy. 
  • Nowe, klimatyczne mechaniki – w tej grze nawet mistrz gry nie wie, kto jest mordercą!    
  • Wskazówki, które pomogą zaplanować Mroczny Spisek, przykładowe Klątwy oraz informacje pozwalające stworzyć niezwykle bluźniercze istoty.
  • Propozycje początków historii kultu Akuszerek Odurzającej Otchłani, próbującego przywołać Dzieci Persefony – potwory, które mają przyspieszyć Koniec Wszystkiego!
  • Sześć Tajemnic – czyli gotowych do poprowadzenia scenariuszy.
  • Plan pierwszej sesji rozpisany krok po kroku – szczególnie przydatny dla początkujących mistrzów i mistrzyń gry.

Zobacz inne nowości!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

  • Format: A5
  • Liczba stron: 170
  • Wydruk: kolor
  • Oprawa: twarda

Wersja oryginalna: Jason Cordova
Opracowanie i redakcja: Jason Cordova, Calvin Johns, Petra Volkhausen, Steffie de Vaan
Tłumaczenie: Agnieszka Przychodniak
Redakcja: Lidka Migalska, Paweł Marszałek

Produkt został dodany do listy życzeń