Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Tajemnice Pętli + PDF

Tajemnice Pętli + PDF

wiek:
10+
liczba graczy:
2-6
język:
Polski

Tajemnice Pętli (Tales from the Loop) to niezwykła gra fabularna przedstawiająca alternatywną wizję lat 80. XX wieku, gdzie na każdym kroku można spotkać latające statki i niesamowite roboty, a tajne rządowe eksperymenty oraz zagadkowe zjawiska burzą spokój codzienności.

Tajemnicze Pętle znajdują się w trzech lokalizacjach – na wyspach szwedzkiego jeziora Melar, w amerykańskim Boulder City w stanie Nevada oraz w warszawskim Rembertowie. Stworzeni przez Was bohaterowie, pchani ciekawością, będą wpadać w tarapaty, z których mogą wydostać się dzięki swoim umiejętnościom i współpracy.

 

Odkryj Tajemnice Pętli!

Krajobraz wypełniały maszyny, a cały ten złom łączył się ze stojącym w pobliżu budynkiem elektrowni. Na horyzoncie zawsze czaiły się gigantyczne wieże chłodzące, regularnie mrugające zielonymi światłami ostrzegawczymi. Po przyłożeniu ucha do ziemi można było usłyszeć bicie serca Pętli – pomruk Gravitronu, głównego elementu technologii tak zaawansowanej, że wręcz magicznej, na której opierały się wszystkie prowadzone w Pętli eksperymenty.

Alternatywne lata 80!

Tajemnice Pętli to niezwykła gra fabularna przedstawiająca alternatywną wizję lat 80. XX wieku, gdzie na każdym kroku można spotkać latające statki i niesamowite roboty, a tajne rządowe eksperymenty oraz zagadkowe zjawiska burzą spokój codzienności. Zostań Mistrzem Gry i poprowadź przyjaciół przez pełną tajemnic oraz niebezpieczeństw opowieść lub stwórz własną postać i razem odkryjcie prawdę stojącą za niewiarygodnymi wydarzeniami.

Graj w Szwecji, USA albo Polsce

Tajemnicze Pętle znajdują się w trzech lokalizacjach – na wyspach szwedzkiego jeziora Melar, w amerykańskim Boulder City w stanie Nevada oraz w warszawskim Rembertowie. Stworzeni przez Was bohaterowie, pchani ciekawością, będą wpadać w tarapaty, z których mogą wydostać się dzięki swoim umiejętnościom i współpracy.

Świat pełen tajemnic

Zdumiewający świat Pętli został stworzony przez znanego artystę Simona Stålenhaga. Jego obrazy przedstawiające szwedzkie przedmieścia w latach 80. XX wieku, pełne fantastycznych maszyn i dziwnych bestii, zdobyły uznanie na całym świecie. Zarówno opis polskiej Pętli, jak i zdobiące go ilustracje zostały przygotowane przez polskich twórców specjalnie na potrzeby tej edycji.

Ceniony i nagradzany system

Tajemnice Pętli zawierają wszystkie zasady potrzebne do rozgrywki oraz cztery scenariusze tworzące dłuższą kampanię Cztery pory szalonej nauki.

Grę nagrodzono w 2017 roku prestiżowymi złotymi ENnie Awards w pięciu kategoriach:

  • Najlepsza gra
  • Najlepszy świat
  • Najlepsza oprawa graficzna
  • Najlepszy tekst
  • Produkt roku

Scenariusze

Wakacje i mordercze ptaki

Wakacje. Niekończące się dni spędzane na łażeniu po okolicy i szukaniu czegoś do roboty. Tyle samo nudy, co zabawy. Jednak w cieniach urokliwego szwedzkiego lata coś się czai. Coś jest nie tak. Zaczyna się od gadającego ptaka, ale wkrótce Dzieciaki wplączą się w diaboliczny plan obłąkanej uczonej. Czy zdołają rozwikłać Tajemnicę, zanim będzie za późno?

Kuszenie dorosłych

Chłodny jesienny wiatr niesie orzeźwienie. Okolice spowija spokój codzienności. Jednak coś wisi w powietrzu. Smak zakazanego owocu, coś nienaturalnie kuszącego. Dzieciaki zauważają, że dorośli dziwnie się zachowują i zbyt łatwo ulegają własnym żądzom. Czy uda im się przeszkodzić w piekielnym planie i uratować dorosłych przed zgubą, której najwyraźniej sami pragną?

Bestie z okresu kredy

Nadeszła zima, a wraz z nią mróz i śnieg. Łyżwiarze wyrysowują wzory na skutym lodem jeziorze. Dzieciaki, z twarzami czerwonymi od zimna, obrzucają się śnieżkami, dopóki rodzice nie zawołają ich do ciepłych domów, gdzie czeka kubek gorącego kakao. Jednego dnia pewien łyżwiarz długodystansowy znika bez śladu. Dzieciaki przekonają się, że sprawcę tego porwania być może lepiej byłoby zostawić w spokoju.

Ja, Wagner

Naszedł czas na dramatyczny finał! Czy roboty mogą śnić, myśleć i czuć? Czy mogą skrzywdzić ludzi? Dzieciaki znajdują odpowiedzi na te pytania w czasie ostatniej Tajemnicy z cyklu Cztery pory szalonej nauki.

Co dalej?

Rozwiązaliście już wszystkie Tajemnice z tego podręcznika, a wścibskie Dzieciaki nadal nie mogą usiedzieć na miejscu? Świetnie się składa, bo przygotowaliśmy dla Was kolejne przygody! Świat Tajemnic Pętli jest pełen niespodzianek! A jeżeli chcecie, żeby Dzieciaki dorosły i zostały Nastolatkami, to koniecznie zajrzyjcie do Tajemnic Powodzi!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

  • Liczba stron: 201
  • Okładka: Twarda
  • Format: A4
  • Wydruk: Kolor

Wersja oryginalna: Free League
Opracowanie i redakcja: Simon Stålenhag, Nils Hintze, Tomas Härenstam
Tłumaczenie: Janek Sielicki
Redakcja: Jerzy Łanuszewski

Produkt został dodany do listy życzeń