Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Zew Cthulhu: Księga Strażnika + PDF

Zew Cthulhu: Księga Strażnika + PDF

wiek:
16+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Zew Cthulhu 7. Edycja to kultowa gra fabularna pełna tajemnic i horrorów, gdzie jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię, a reszta uczestników gry to Badacze Tajemnic, rozwiązujący zagadki bohaterowie z przypadku. 

Księga Strażnika zawiera wszystkie zasady, opisy zaklęć i potworów, których potrzebujesz, by grać. Została przygotowana specjalnie z myślą o Strażnikach Tajemnic, którzy będą prowadzili grupę Badaczy ku zatrważającym sekretom. W środku znajdziesz również dwie klasyczne przygody, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez prowadzenie swojej pierwszej sesji w Zew Cthulhu

 

Pozwól się wciągnąć w niepokojący świat mitów H.P. Lovecrafta!

Wielcy Przedwieczni rządzili eony przed pojawieniem się człowieka. Ci kosmiczni przybysze zostali w końcu wyparci przez potężniejsze istoty. Pozostałości ich miast i zakazanej wiedzy można odnaleźć na wyspach Pacyfiku, pośród ruchomych piasków pustyń oraz na biegunach. Wielcy Przedwieczni śpią – jedni pod powierzchnią ziemi, inni na dnie oceanu w mieście R'lyeh, istniejącym dzięki zaklęciom Wielkiego Cthulhu. Kiedy gwiazdy osiągną właściwą pozycję, powstaną, by ponownie władać Ziemią.

Zbierz drużynę Badaczy Tajemnic i opowiedz im przerażającą historię.

Zew Cthulhu jest grą fabularną osadzoną w uniwersum H.P. Lovecrafta, przepełnioną szaleństwem, niewypowiedzianą grozą i przedwiecznym horrorem. Jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic – narratora opowiadającego historię, który odgrywa także postaci spotykane przez graczy. Reszta uczestników gry to Badacze Tajemnic, rozwiązujący zagadki bohaterowie z przypadku, którzy próbują powstrzymać mroczne siły przed przejęciem kontroli nad naszym światem.

Księga Strażnika zawiera wszystkie zasady, opisy zaklęć i potworów, których potrzebujesz, by grać. Została przygotowana specjalnie z myślą o Strażniku Tajemnic, który będzie prowadził grupę Badaczy ku zatrważającym sekretom. W środku znajdziesz również dwie klasyczne przygody, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez prowadzenie swojej pierwszej sesji w Zew Cthulhu! 

Przygotuj się na podróże w dziwne i niebezpieczne miejsca, odkrywaj bluźniercze spiski i staw czoła straszliwym istotom z mitów Cthulhu. Pośród przedziwnych i zapomnianych tajemnych ksiąg odkryjesz rzeczy, które, dla dobra naszego świata, powinny pozostać tajemnicą... Czy odważysz się wziąć losy świata w swoje ręce? 

Dlaczego Zew Cthulhu?

  • Kultowy system znany i ceniony od lat.
  • Klimat Stranger Things i True Detective. 
  • Przerażający i tajemniczy świat.
  • Świetna, detektywistyczna konwencja.
  • Elastyczny system pasujący do każdej epoki.
  • Intuicyjna i bezproblemowa mechanika.

Potwory, Bestie i Obcy Bogowie!

Bestiariusz istot z Mitów, który wzbogaci twoje scenariusze i kampanie Zewu Cthulhu. Każdy wpis zawiera pełne zasady korzystania z tego potwora w grze. Niezależnie od tego, czy jest to skromny Mi-Go, zmieniająca ciało Istota z Głębin, czy też sam wielki Cthulhu, znajdziesz tu szczegółowe informacje, statystyki, specjalne zasady i zaklęcia, które skutecznie wyśledzą te nikczemne bestie na nieszczęsnych badaczy.

Księgi Wiedzy Tajemnej

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w lokalnej bibliotece, czy wśród zakazanych półek z książkami szalonych kultystów, Księga Strażnika stanowi źródło książek, które mogą znaleźć twoi Badacze. Zasady czytania, badania i odkrywania zaklęć towarzyszą szczegółowym wpisom. Każdy tom wymieniony w Księdze Strażnika może służyć jako podstawa własnej historii i inspirować twoje własne kulty do stawienia czoła twoim Badaczom.

Poczytalność

Pełne zasady systemu Poczytalności, który odróżnia Zew Cthulhu od innych horrorów. System Poczytalności mierzy zdolność każdego Badacza do zrozumienia tego, co niezrozumiałe. Mechanizuje sposób, w jaki ludzki mózg może się załamać po odkryciu zagmatwanych prawd, których nigdy nie mieliśmy odkryć. Z każdą utratą punktów Poczytalności Badacze będą się zmieniać, a ich charakter będzie się przechodził przemianę. Poczytalność jest podstawą rozwoju narracyjnego postaci w Zewie Cthulhu.

Scenariusze

Pośród pradawnych drzew

Badacze dołączają do grupy poszukiwawczej porwanej dziewczyny w lasach południowo-zachodniego Vermontu. To, co odkrywają, jest znacznie gorsze, niż mogli sobie wyobrazić.

Szkarłatne litery

Śmierć profesora na Uniwersytecie Miskatonic w Arkham w stanie Massachusetts uruchamia łańcuch wydarzeń, które odbijają się echem w całym mieście. Badacze muszą rozwiązać sprawę niewyjaśnionej śmierci akademika, zanim sprawy wymkną się spod kontroli.

Co dalej?

Scenariusze z Księgi Strażnika już rozegrane? Poszukujesz kolejnych zagadek do rozwiązania lub bluźnierczych tomów do przeczytania? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

  • Liczba stron: 488
  • Wydruk: Kolor
  • Okładka: Twarda
  • Format: A4

Wersja oryginalna: Chaosium
Opracowanie i redakcja: Sandy Petersen, Lynn Willis, Paul Fricker, Mike Mason, Scott Dorward, Badger McInnes, Mike Mason i Charlie Krank
Tłumaczenie: Jacek Czuba, Michał Kubiak, Anna Maria Mazur i Maria Piątkowska
Redakcja: Adam Wieczorek, Paweł Marszałek

Produkt został dodany do listy życzeń