Promocje spoza czasu dotarły do naszego sklepu! Sprawdź tu!
Blade Runner Gra Fabularna - Edycja Ekskluzywna + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Edycja Ekskluzywna + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Edycja Ekskluzywna + PDF
Blade Runner Gra Fabularna - Edycja Ekskluzywna + PDF

Blade Runner Gra Fabularna - Edycja Ekskluzywna + PDF

wiek:
18+
liczba graczy:
2-6
język:
polski

Podręcznik Główny w swojej treści odnosi się do zawartości Zestawu Startowego!

Podręcznik w oprawie z ekoskóry z tłoczeniem wypełnionym holograficzną folią. Ta wersja okładki dostępna jest jedynie w naszym sklepie i jej nakład jest ograniczony.

Oficjalna gra fabularna na podstawie powieści Blade Runner.

Los Angeles. Neonowo-noirowa kraina cudów, która odbierze ci dech – w taki czy inny sposób. Poruszający wyobraźnię świat kontrastów i konfliktów. Wyraziste, bezwzględne igrzysko nieskończonych możliwości, które brutalnie stawia cię na nogi i wali prosto w pysk, wyrywając ze snu. 

Czas zacząć żyć. Albo czas umierać.

Laureat złotej nagrody ENNIE w kategorii Best Layout and Design 2023

 

Czy tli się w tobie iskra człowieczeństwa?

Kiedyś Los Angeles było miastem nieskończonych możliwości. Krainą lśniących w słońcu wieżowców, spełnieniem marzeń każdego młodego człowieka. Mówili: per aspera ad astra - a nieboskłonem było Los Angeles. Miasto aniołów.

Wkrótce gwiazdy zmieniły się w neony. 

Po zmroku Los Angeles jest bardziej ponure, a jego kręte ulice nierzadko spływają krwią. Właśnie dlatego każdego dnia ruszasz na służbę. Oto twój osobisty dramat: stróż porządku, którym straszy się małe dzieci. Miasto się ciebie lęka. Gardzi. Bez ciebie jest skazane na zagładę. Trwasz w deszczu, we mgle i ciemności, pośród chaosu kipiących tłumów. W wytartym prochowcu, wiecznie na tropie czegoś nieuchwytnego.

W grze fabularnej Blade Runner staniesz się tytułowym łowcą androidów z Wydziału Wykrywania Replikantów Departamentu Policji Los Angeles. Jako detektyw - człowiek albo replikant - zmierzysz się z kryminalnymi zagadkami deszczowego megalopolis skąpanego w świetle pulsujących neonów. Każdy dzień to kolejne śledztwa, kolejne akta spraw na Twoim biurku, kolejne trudne pytania bez odpowiedzi i kolejny dramat, który w zasadzie cię nie dotyczy. Ale ktoś musi dźwignąć to brzemię na swoich barkach. Padło na ciebie. 

„Masz dreszcze? Ja też. Za każdym razem. To część tej roboty”.

Co znajdziesz w środku?

 • Mechanikę opartą na znanym i wielokrotnie nagradzanym Year Zero Engine, ale specjalnie dostosowanym i rozbudowanym, by jak najlepiej oddać charakter rozgrywki w grę fabularną Blade Runner.
 • Opis Los Angeles z roku 2037, czyli wkrótce po wprowadzeniu przez Korporację Wallace na rynek replikantów serii Nexus-9, dzięki czemu możesz zagrać jednym z nich.
 • Aż siedem rodzajów łowców, których wybór określi twoją rolę w drużynie i da specjalne umiejętności.
 • Mechanikę kluczowych wspomnień i relacji, które nadadzą twojej postaci tożsamość.
 • Mechanikę punktów Człowieczeństwa i Kariery, dzięki którym będziesz rozwijać swoją postać.
 • Opis procedur śledczych, sprzętu i wszystkiego tego, czego potrzebujesz, by przetrwać na ulicach Miasta Aniołów.
 • Porady dotyczące prowadzenia oraz tworzenia własnych Dochodzeń, czyli scenariuszy rozgrywki.

Gra fabularna Blade Runner poszerza granicę kryminalnych RPG, dając grającym narzędzia niezbędne w trakcie każdego śledztwa, a nie tylko podczas dymisji replikantów. Ponadto świat i mechanika gry podkreślają najważniejsze motywy serii Blade Runner - brutalną akcję, intrygi korporacji, dramat rozpadu tożsamości oraz konflikty moralne.

Podczas gry zwątpisz w przyjaciół, będziesz współczuć wrogom i sprawdzisz, ile i czy w ogóle zostało w tobie nadziei oraz człowieczeństwa.

WAŻNE! Podręcznik Główny do gry fabularnej Blade Runner w swojej treści odnosi się do zawartości Zestawu Startowego. W Zestawie Startowym zawarte są Akta Dochodzenia, czyli scenariusz, dzięki któremu z łatwością wkroczysz wraz z przyjaciółmi do dystopijnego Los Angeles, nauczysz się zasad w praktyce oraz staniesz przed pierwszymi dylematami, jakie są nieodzowną częścią rozgrywki w tym systemie. 

UWAGA! Niniejsza gra, tak jak cała seria Blade Runner, podejmuje trudne zagadnienia egzystencjalne. Pozwala tworzyć brutalne, niepokojące historie i kwestionować osobiste przekonania grających. W związku z czym nie nadaje się dla dzieci.

Zobacz wszystkie produkty w serii!

Patroni projektu

ZAPYTAJ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ

 • Format: A4
 • Liczba stron: 235
 • Wydruk: kolor
 • Oprawa: ekoskóra z tłoczeniem wypełnionym holograficzną folią

Wersja oryginalna: Free League
Opracowanie i redakcja: Tomas Härenstam, Joe LeFavi, Martin Grip, Nils Karlén, Gareth Mugridge
Tłumaczenie: Tomasz Z. Majkowski
Redakcja: Monika Rajkowska-Fuczkiewicz, Dawid Kłaczyński

©2022 Alcon Entertainment, LLC. All rights reserved.

Produkt został dodany do listy życzeń