Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Badacze społeczności wsiadają do pociągu!

Tekst jest przeznaczony dla Strażników oraz Strażniczek Tajemnic! Jeśli to Ty będziesz badać tajemnice na kolejnej sesji, podrzuć tę notkę swojemu MG do użycia podczas waszych przygód!

Jakiś czas temu na fanpage’u Zew Cthulhu RPG na Facebooku poprowadziliśmy grę społecznościową, która polegała na stworzeniu przez fanów postaci oraz dobraniu jej wyposażenia. 

Zadaliśmy proste pytanie: co Badacze i Badaczki powinni zabrać w podróż Orient Expressem?

Wyprawa przez całą Europę to nie przelewki. Nie dość, że trzeba zaplanować podróż, to jeszcze zabrać ze sobą właściwie wszystko - kto wie, co przyda się w trasie? Wspólnymi siłami nasi obserwujący wybrali osiem cech, przedmiotów i przymiotów, które składają się na takiego pasażera oraz jego historię. W każdym wypadku musieli zdecydować się na jedną z czterech zaproponowanych opcji i zagłosować za pomocą odpowiedniej reakcji.

W grze opracowaliśmy następujące kategorie: charakterystyczny przedmiot (zwyciężyła torba ze znakami ochronnymi), broń (Mauser C96), fobia (lęk przed kurami), towarzysz podróży (babcia-bibliotekarka), najlepsza umiejętność (gadanina), artefakt na szczęście (mózg w słoiku) oraz mentor (Yog-Sothoth). Na podstawie odpowiedzi w każdej z nich opracowaliśmy Badacza i Badaczkę z unikalną, rozbudowaną historią, wszystkimi statystykami oraz kilkoma niespodziankami w zanadrzu. Przygotowaliśmy ich gotowe karty postaci, które możecie pobrać tutaj:

Badacze zostali stworzeni z myślą o zostaniu Bohaterem Niezależnym w Horrorze w Orient Expressie, jednak karty oraz ich historia są uniwersalne — możecie wykorzystać ich w dowolnej kampanii czy scenariuszu. Mamy nadzieję, że Dayton Buchman lub Pearle Dorman zagoszczą na jednej z waszych sesji — jeśli tak się stanie, koniecznie dajcie nam znać!

Zacznij przygodę!

Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu

BMG014
Opowieści Baśniomistrza to drużynowa gra paragrafowa, dzięki której wyruszycie na niesamowitą przygodę!  Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu. W tej grze nie...
99,90 zł 213

Zew Cthulhu: Zestaw Startowy + PDF

ZEW120
Zestaw Startowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z Zew Cthulhu RPG – fabularną grą pełną zagadek i horroru! Jeden z graczy wciela się w Strażnika Tajemnic, narratora prowadzącego grę, który przedstawia pozostałym uczestnikom zabawy historię i fabułę przygody oraz odgrywa spotykane przez nich postacie. Pozostali gracze wcielają...
119,90 zł 215
Produkt został dodany do listy życzeń