Nowe podręczniki, to nowe opowieści! Obejrzyj nowości!
Pyrkon - Fantastyczne miejsce spotkań

Jak Wasze wrażenia z tegorocznego Pyrkonu? Dla nas przygotowania do tej imprezy zaczynają się na kilka tygodni - o ile nie miesięcy - przed samym wydarzeniem! Planujemy premiery, układ stoiska, sesje i zbieramy siły na ten największy Festiwal Fantastyki w Polsce! 

Czy wiecie, że po raz pierwszy stoisko Black Monka pojawiło się na Pyrkonie w 2013 roku, czyli 10 lat temu?

Tutaj możecie zobaczyć zdjęcie, które udało nam się znaleźć na portalu Board Times. Czasami nie możemy uwierzyć, ile od tego czasu się zmieniło - naprawdę można się wzruszyć! Mieliśmy też strefę Munchkina w Games Roomie i kto wie, może do tego wrócimy? 

Zdjęcie z serwisu Board Times

5 dni na Targach, czyli jak długo Czarni Mnisi rozstawiają stoisko?

Roboty budowlane rozpoczęliśmy już w środę. Rozstawienie wszystkich stołów, regałów, gier i namiotu zajmuje mnóstwo czasu, ale należy zaczynać od najważniejszego, czyli rozwinięcia czerwonego dywanu! ;)

Spotkajmy się pod Black Monkiem!

Od dawna wiadomo, że Pyrkon jest blackmonkocentryczny: co roku nasze stoisko staje w samym środku Hali! Tym samym służy jako punkt orientacyjny dla uczestników festiwalu - nie jest łatwo odnaleźć się w gąszczu odwiedzających Międzynarodowe Targi Poznańskie, ale „spotkajmy się pod Black Monkiem” wciąż i wciąż słyszane z okolic naszego stoiska nadal wywołuje u nas uśmiech. :)

Chcielibyśmy zapisać się na sesję…

Co roku nasi wspaniali Mistrzowie i Mistrzynie Gry prowadzą dla Was sesje od rana do wieczora: w tym roku 15 MG poprowadziło około 180 sesji dla ponad 730 grających. Musimy prowadzić zapisy, bo inaczej nigdy byśmy się w tym nie połapali, a chętnych stale przybywa! W tym roku na nasze stoisko zawitał też Amit Moshe - twórca Miasta Mgły - i poprowadził dwie sesje!

Ufff… było blisko, czyli kiedy dotarły do nas premierowe podręczniki Brindlewood Bay

Na Pyrkonie nie mogło zabraknąć wyjątkowych nowości: czyli Brindlewood Bay, Opowieści Baśniomistrza: Sekrety Smokolochów, dodatek Dzielnice i złoczyńcy cz. 1 do Miasta Mgły oraz starter do Fabuli Ultimy! Żeby było ciekawiej (i żeby Black Monki nie mogły spać po nocach), podręczniki do Brindlewood Bay odebraliśmy w piątek o godz. 8:30. Bo wiecie, Babcie z Klubu Znawczyń Zbrodni musiały mieć epickie wejście - niestety nie zdołaliśmy uwiecznić tej historycznej chwili na zdjęciach, ale za to mamy ładne zdjęcia podręczników.

Mroczna, lecz przytulna gra fabularna

Edycja ekskluzywna (limitowany nakład)

Drużynowa gra paragrafowa (można też grać solo!)

Dodatek do Miasta Mgły - 3 dzielnice i złoczyńca

Krótki starter do gry Fabula Ultima!

Gość w dom, Cthulhu w dom

Wspomnieliśmy już, że na nasze stoisko zawitał Amit Moshe - twórca Miasta Mgły - ale pojawiło się też kilku innych twórców i gości! I odwiedzili nas oni z najróżniejszych stron świata! Z malowniczego New Castle przybyła do nas Lynn Hardy (Zew Cthulhu, Rivers of London), z gorącej Teneryfy - Edward T. Riker (Choose Cthulhu), z pięknego Berlina - Jason Durall (Basic Roleplaying: Universal Game Engine), a wspomniany już Amit (Miasto Mgły) wpadł z zatłoczonego Bostonu. 

Jason Durall i Lynne Hardy

Amit Moshe prowadzi sesje w Miasto Mgły

 Jane D. Pine i Edward T. Riker

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wojtkowi Tremiszewskiemu za to, jak świetną, prelekcję poprowadził na temat Blade Runnera! Widać, kto jest już gotowy ścigać Androidy (a może im pomagać?) po zatłoczonych ulicach Los Angeles!

Pyrkon - Fantastyczne miejsce spotkań!

Pyrkon to dla nas to super miejsce, aby spotkać się z wieloma twórcami, przedstawicielami innych firm i wydawnictw. Z tego miejsca dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy ekipy (kolejność przypadkowa): Rebel, Q-Workshop, Przyczółek Graczy, R’lyeh Cafe, Sklep GNOM, Playmaty.pl, Grumpy Geeks, Copernicus Corporation, Alis Games, Galakta, Portal Games, Lans Macabre, Gindie, Rzucaj Nie Gadaj, Topory, Imaginarium RPG, Dark Rabbit, Erpegówek, Głowa Pełna Przygód, Gospoda RPG, Fani Gier, RPGowcy, Warhammer by Night, Graj Kolektyw, RPG 30+ oraz Agę Przechodniak, Wojtka “Termosa” Tremiszewskiego, Lidkę i Pawła z Marszu Fantastycznego, Kubę Polkowskiego, Karczmarza, Michała i zespół Baniak Baniaka, Weronikę “Mau” Rędziniak i całą Avangardę, Lisie Sprawy, Coena z Coen’s Cave, Skrajnie Poczytalnego Adriana, Jaxę z RPGowej Alchemii, Jacka z Rare Printed Gear, Kubę Skurzyńskiego  i wszystkich innych, z którymi udało się przybić piąteczkę!

Skrajnie Poczytalny, Karczmarz i Daria 

Ekipa z Gospody RPG

Erprgówek

Imaginarium RPG

A jak wyglądał tegoroczny Pyrkon w liczbach?

  • Nasze stoisko miało 110 m² i działało łącznie przez 24 godziny!
  • 10 Mnichów non stop doradzało i opowiadało o naszych grach.
  • 15 MG poprowadziło około 180 sesji dla ponad 730 osób grających.
  • W sesjach Zewu Cthulhu zginęło 35 Badaczy.
  • W sesjach Fabuli Ultimy zaklęcie Lux rzucono ok. 90 razy.
  • Najlepszymi rzutami Pyrkonu może poszczycić się gracz, który wyrzucił same przebicia na sesji Jedynego Pierścienia.
  • Na prowadzonej przez Wojciech Tremiszewski prelekcji poświęconej Blade Runnerowi pojawiło się ponad 170 osób - pełna sala z górką!

Do zobaczenia za rok!

Pyrkon 2024 - nadchodzimy! Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, rozegrali sesje demo, kupili nowiutkie podręczniki i podzielili się z nami swoją pasją. To dzięki Wam co roku z tak ogromnym entuzjazmem powracamy na ten największy w Polsce Festiwal Fantastyki - już nie możemy się doczekać kolejnej edycji! Do zobaczenia 14-16 czerwca 2024 roku!

Zacznij przygodę!

Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu

BMG014
Opowieści Baśniomistrza to drużynowa gra paragrafowa, dzięki której wyruszycie na niesamowitą przygodę!  Grać mogą wszyscy — dzieciaki, dorośli i nastolatki, a rolę Baśniomistrza lub Baśniomistrzyni może przyjąć każdy, kto potrafi czytać głośno i wyraźnie. Łatwe do opanowania zasady sprawiają, że rozgrywkę możecie rozpocząć niemal od razu. W tej grze nie...
99,90 zł 184

Zew Cthulhu: Zestaw Startowy + PDF

ZEW120
Zestaw Startowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z Zew Cthulhu RPG – fabularną grą pełną zagadek i horroru! Jeden z graczy wciela się w Strażnika Tajemnic, narratora prowadzącego grę, który przedstawia pozostałym uczestnikom zabawy historię i fabułę przygody oraz odgrywa spotykane przez nich postacie. Pozostali gracze wcielają...
119,90 zł 172
Produkt został dodany do listy życzeń